Artykuły

Lublin. "Marat/Sade" dla seniorów

Spektakl "Marat/Sade", w którym na scenie możemy zobaczyć cały zespół aktorski Teatru Osterwy grany będzie w marcu dla seniorów.

w Lublinie! Spektakl oparty jest na legendarnym tekście Petera Weissa w reżyserii Remigiusza Brzyka z rewelacyjną choreografią Dominiki Knapik.

Jest rok 1808. W zakładzie dla umysłowo chorych w Charenton gromadzą się przedstawiciele nowej klasy rządzącej, aby obejrzeć sztukę napisaną i reżyserowaną przez żyjącego w przymusowym odosobnieniu Markiza de Sade. Pacjenci opowiadają nie o czym innym, jak o gwałtownych wydarzeniach sprzed osiemnastu lat, początku rewolucji i zabójstwie jednego z jej przywódców, Marata. Przez inscenizację przepływa puls rewolucji, wojny i obłędu. Siła sztuki Weissa tkwi nie tylko w pytaniach, jakie stawia, ale w czasowej wieloplanowości i żywiole teatru w teatrze, które pozwalają im wybrzmieć. W czasach, gdy coraz częściej dochodzi do politycznych ataków na artystyczną niezależność zespołów teatralnych, na stosunkowo niewielkiej przestrzeni sceny Brzyk gromadzi cały zespół Teatru Osterwy.

Zapraszamy na spektakl w dniach:

16 marca, godz. 19:00 spektakl dla seniorów

17 marca, godz. 19:00 spektakl dla seniorów

18 marca, godz. 19:00 spektakl dla seniorów

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji