Artykuły

Gwałt w kibucu

Pierwszą premierą w Drama­tycznym, po wakacjach, jest spektakl na Scenie Młodych. To "Gry i zabawy", wg "Zabaw na podwórku" Edny Mazya.

Sztuka oparta została na praw­dziwych wydarzeniach. W 1988 roku, w Izraelu, doszło do tra­gedii i głośnego procesu, który zainspirował Mazya. W jednym z kibuców młoda kobieta zo­stała zgwałcona przez kilkuna­stu mężczyzn. Przyglądając się procesowi, pisarka skonstruowała tekst, który nie daje jednoznacznej odpowiedzi, kto był ofiarą, a kto prowokatorem dramatycznych wydarzeń. Wszystko zaczyna się od niewinnej, podwórkowej za­bawy czterech chłopaków i ich koleżanki ze szkoły. Potem, w dusznej atmosferze obustronnych nacisków, psychicznego i erotycznego rozdrażnienia, od­bywa się rozprawa sądowa. Czy Dvori Machnes została zgwał­cona, czy to może chłopcy pa­dli ofiarą jej manipulacji? "Gry i zabawy" to debiut reżyserski Tomasza Gawrona.

W spektaklu występują: Mar­ta Król, Marcin Dorociński, Krzysz­tof Szekalski, Paweł Prokopczuk i Jacek Wytrzymały. Scenogra­fię zaprojektował Szymon Gaszczyński

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji