Artykuły

Zapisy na VII Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu

15 maja o godz. 12 Polski Teatr Tańca uruchamia internetowy system zapisów na VII Międzynarodowe Biennale Tańca Współczesnego. Tegoroczne nowości to m.in: ethnojazz i jazz nouveau, taniec karaibski, taniec musicalowy i taniec izraelski.

W dniach od 19 sierpnia do 27 sierpnia odbywać się będzie VII Międzynarodowe Biennale Tańca Współczesnego i Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Jest to od kilku lat jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. Na Warsztaty do Poznania przyjeżdża corocznie około 1500 uczestników, którzy pracują pod kierunkiem 50 - osobowej grupy pedagogów tańca z całego świata.

W Warsztatach może wziąć udział każdy bez względu na wiek i stopień przygotowania ruchowego. Oprócz propozycji dla bardzo szerokiego odbiorcy takich jak: funky jazz, hip hop new style, samba brazylijska i salsa, modern jazz undrground, tańce irlandzkie, flamenco czy tango argentyńskie, organizatorzy proponują doskonalenie warsztatu zawodowego dla tancerzy m.in. modern dance, girokinesis, contemporary dance, body conditioning, Laboratorium twórcze oraz warsztat metod pracy w teatrze tańca, który poprowadzą choreografowie zespołów prezentujących się na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca.

Ponadto w programie warsztatów: barre au sol, contact improvisation, a także techniki wspomagające: yoga, tai chi i Pilates. Na warsztatach terapii tańcem (choreoterapia) można będzie odnaleźć równowagę ciała i ducha. Tegoroczne nowości to m.in: ethnojazz i jazz nouveau, taniec karaibski, taniec musicalowy i taniec izraelski.

Szczególnym bohaterem tegorocznego Biennale będzie Conrad Drzewiecki, założyciel Polskiego Teatru Tańca i jego dyrektor artystyczny w latach 1973-1987, któremu z okazji 80-lecia urodzin oranizatorzy dedykują VII Międzynarodowe Biennale Tańca Współczesnego i Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W festiwalu wezmą udział zespoły z Kanady, Słowenii, Polski i Francji, w tym jedna z najwybitniejszych postaci francuskiej sztuki choreograficznej Karine Saporta.

23 sierpnia będzie dniem w całości poświęconym Conradowi Drzewieckiemu, w jego programie znajdzie się wystawa zdjęć i plakatów związanych z działalnością choreograficzną Jubilata, Seminarium przygotowane we współpracy z Zakładem Dramatu i Teatru Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz pokaz filmów m.in. "Gry", "Krzesany"," Pawana na śmierć Infantki".

Zapisy na Warsztaty rozpoczynają się 15 maja 2006 roku od godz. 12 wyłącznie w systemie internetowym www.ptt-poznan.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji