Artykuły

Gdynia. Premiera "Od wesela do wesela" w TGG

"Od Wesela do Wesela" to nowa propozycja artystyczna Teatru Gdynia Główna. Spektakl w reżyserii Ewy Ignaczak będzie miał premierę 2 marca.

Spektakl, jak sam tytuł wskazuje, inspirowany jest "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego. Epokowe dzieło do dziś stawia nas przed pytaniami, na które nie zawsze chcemy odpowiadać. W sztuce w reżyserii Ewy Ignaczak na wszystkie te wątpliwości spróbują odpowiedzieć Poeta i Dziennikarz. Reżyserka na scenie przedstawi swoją próbę odczytania klasycznego dzieła. Jak w soczewce skupią się tutaj zadania, które społeczeństwa stawia przed artystami i intelektualistami. Skupi się na tym by "porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet". Twórcy, mówiąc o spektaklu, zostawiają jednak nutę niedopowiedzenia. Czy wszystkie te zabiegi pozwolą uwolnić się nam z chocholego tańca?

Za reżyserię spektaklu odpowiedzialna jest wspomniana już Ewa Ignaczak - reżyserka teatralna, scenarzystka i animatorka kultury. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza w 2003 roku zainicjowała powstanie sopockiej Sceny Off de BICZ. Teraz dyrektora Teatru Gdynia Główna.

Na scenie widzowie obejrzą Idę Bocian, Małgorzatę Polakowską, Damiana Bejgiera, Jakuba Mielewczyka i Piotra Srebrowskiego. Sztuka będzie miała swoją premierę 2 marca. Kolejny pokaz dzień później.

---

Piątek, 2 marca, godz. 19, "Od Wesela do Wesela"

Teatr Gdynia Główna, Gdynia, pl. Konstytucji 1, bilety: 30-35zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji