Artykuły

Wrocław. "Odd i Luna" najnowszą produkcją Wrocławskiego Teatru Lalek

"Odd i Luna" - spektakl na podstawie opowiadań Lisy Aisato, norweskiej ilustratorki i autorki książek dla dzieci, to najnowsza produkcja wrocławskiego Teatru Lalek. Premiera przedstawienia w reżyserii Przemysława Jaszczaka odbędzie się w sobotę.

Najnowsze przedstawienie Wrocławskiego Teatru Lalek to opowieść o dwójce dzieci, z których każde czuje się samotne z innego powodu.

- Luna jest ciemnoskórą dziewczynką, która wygląda inaczej niż wszyscy ludzie dookoła, a Odd zamiast głowy ma jajko, co powoduje wiele trudności i komplikacji na co dzień; dzieci z tego powodu zamykają się w sobie - powiedział we wtorek podczas próby prasowej Przemysław Jaszczak. Reżyser podkreślił, że spektakl mówi również o strachu oraz o pokonywaniu go.

W przedstawieniu reżyser połączył dwie norweskie opowieści Lisy Aisato "Odd er et egg" i "En fisk til Luna". - W książkach Lisy Aisato urzekły mnie przede wszystkim ilustracje, później odkryłem magię i piękno tych opowieści; mnie ten spektakl bardzo wzrusza i bawi, mam nadzieje, że u widzów wywoła podobne uczucia - mówił Jaszczak. Dodał, że spektakl oparty jest głównie na obrazie, przy minimalnej ilości słów.

- Spektakl to duże przedsięwzięcie artystyczne, ponadto mówi o rzeczach teraz bardzo ważnych, czyli o samotności, o pewnych stereotypach oraz łamaniu ich - powiedział dyrektor naczelny Wrocławskiego Teatru Lalek Janusz Jasiński.

2 marca zespół wrocławskiego Teatru Lalek zagra przedstawienie w norweskiej Sandvice. Jak poinformował Jasiński spektakl będzie przedstawiony w języku norweskim w ramach cyklu Mot Wrocław (Poznaj Wrocław), prezentującego polsko-norweskie wątki teatralne, plastyczne i muzyczne. Cykl jest organizowany przez Baerum Kulturhus pod patronatem Ambasady Polski w Oslo.

Jasiński dodał, że na jesień planowana jest także wersja spektaklu w języku angielskim dla wrocławian oraz z myślą o wyjazdach zagranicznych.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę na Scenie Kameralnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji