Artykuły

Warszawa. Spektakl plenerowy Agaty Dudy-Gracz na Dworcu Gdańskim

Teatr Żydowski i Fundacja Shalom zapraszają 8 marca o godz. 12.00 na spotkanie pod tablicą na Dworcu Gdańskim w Warszawie, upamiętniającą tych, którzy wyjechali.

Po spotkaniu na Dworcu Gdańskim, który przez lata nabrał symbolicznego wymiaru, przypominając wszystkie dworce, z których emigranci marcowi opuszczali Polskę, odbędzie się spektakl plenerowy "Spakowani, czyli skrócona historia o tym, kto czego nie zabrał" w reżyserii i według scenariusza Agaty Dudy-Gracz.

Tablica z cytatem Henryka Grynberga "Tu więcej zostawili po sobie niż mieli" została odsłonięta przez Fundację Shalom w 1998 roku, od tego czasu corocznie 8 marca o godz. 12.00 pod tablicą spotykają się emigranci marcowi i wszyscy, dla których ważne są dramatyczne wydarzenia. Bezpośrednio po spotkaniu na Dworcu Gdańskim rozpocznie się spektakl plenerowy "Spakowani, czyli skrócona historia o tym, kto czego nie zabrał" w reżyserii i według scenariusza Agaty Dudy-Gracz. Będzie on sumą przerwanych historii. Opowieścią o tym, co tak naprawdę traci człowiek tracąc drugiego człowieka. I o tym, czego nie da się ze sobą zabrać. Organizator: Teatr Żydowski w Warszawie we współpracy z Fundacją Shalom. Wydarzenie jednorazowe. Wstęp wolny.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Wystąpią:

Aktorzy Teatru Żydowskiego: Piotr Chomik, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Ewa Greś, Genady Iskhakov, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Paulina Lombarowicz, Małgorzata Majewska, Katarzyna Post, Joanna Przybyłowska, Henryk Rajfer, Izabella Rzeszowska, Wanda Siemaszko, Piotr Sierecki, Monika Soszka, Barbara Szeliga, Alina Świdowska, Ewa Tucholska, Wojciech Wiliński, Maciej Winkler, Ernestyna Winnicka

Aktorzy gościnni: Renia Gosławska, Kasia Janekowicz, Kasia Kurdej, Mateusz Ławrynowicz, Bartek Nowicki, Paweł Palcat, Ela Romanowska, Oskar Stoczyński, Emose Uhumwango, Łukasz Wójcik - muzyka na żywo

Studenci Akademii Teatralnej: Vanessa Aleksander, Karol Biskup, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Marcin Franc, Katarzyna Gałązka, Aleksander Kaźmierczak, Jakub Kordas, Małgorzata Kozłowska, Klaudia Kulinicz, Szymon Owczarek, Zuzanna Saporznikow, Marta Sutor, Maja Szopa, Konrad Szymański, Monika Szwajnos.

Miejsce: Dworzec PKP Warszawa Gdańska

Data: 8 marca, g. 12.00, wydarzenie jednorazowe

Bilety: wstęp wolny

Partnerem obchodów 50. rocznicy Marca '68 jest Poczta Polska, która na wniosek Fundacji Shalom wyemituje okolicznościową kartkę ze znaczkiem pocztowym. Kartkę z okazjonalnym stemplem z cytatem z Henryka Grynberga "Tu więcej zostawili po sobie niż mieli" będzie można nabyć podczas wydarzenia na Dworcu Gdańskim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji