Artykuły

Szczecin. Panie, panowie - Młynarski

W "Parafii Czarnego Kota Rudego" nowe przedstawienie - wieczór złożony z bardziej i mniej znanych piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Spektakl w męskiej obsadzie. Wystąpią: Piotr Bumaj, Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Sławomir Kołakowski, Wiesław Orłowski, Olek Różanek i zespól muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Baranowskiego.

- Koledzy cichutko sugerowali, że powinniśmy powtórzyć coś, co zrobiliśmy w "Pornografie" - męski spektakl o męskich sprawach, żeby wyrazić męski stosunek do rzeczywistości. Wojciech Młynarski się świetnie do tego nadaje - mówi Adam Opatowicz. W Czarnym Kocie Rudym reżyseruje nowy program złożony z piosenek Wojciecha Młynarskiego.

- Był Brassens, Kofta, Tuwim, Hemar. I przyszedł czas na pana Wojciecha, mistrza felietonu śpiewanego. Penetrującego naszą obyczajowość. I tę naszą słowiańską duszę, zawieszoną między Wschodem a Zachodem, rozdartą między tym, jacy chcielibyśmy być, a tym, jacyjesteśmy naprawdę. Z całą masą naszych przywar i słabości, ale ciągle z piersią bażanta - uśmiecha się dyrektor.

Program zawierać będzie piosenki, bardziej i mniej znane. Będą więc m.in.: "W co się bawić", "Jesteśmy na wczasach", "Bynajmniej", "Tupot białych mew", "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę", ale też "Ballada o sześciu cyckach", "Przyjdzie walec i wyrówna", "Co by tu jeszcze spieprzyć", "Jest jeszcze panna Hela".

- lo jest gatunek określany piosenką literacką, w której ważny jest tekst. My do niej sięgamy i aspirujemy - podkreśla Adam Opatowicz.

Wojciech Młynarski (1941-2017) - satyryk, poeta, artysta kabaretowy, tłumacz Brela, Brassensa, Wysockiego i librecista, ale przede wszystkim twórca ponad 2 tys. tekstów piosenek, na których wychowały się pokolenia Polaków, a cytaty przeszły do mowy codziennej. Potrafił celnie opisywać zarówno rzeczywistość społeczno-polityczną i subtelne zawirowania natury damsko-męskiej, komentując popełniane przez nas głupstwa.

Czarny Kot Rudy wprowadza nowe tytuły bez oficjalnej premiery (żeby się ograły).

-> Wtorek, godz. 20, kolejne przedstawienia codziennie do 17luteeo. Bilety 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji