Artykuły

Sopot. Rusza teatralny cykl "Off Poland / Off Polska"

Teatr na Plaży zaprasza na nowy cykl teatralny "Off Poland / Off Polska", w którym będą prezentowane najlepsze i najciekawsze spektakle offowe z całej Polski. W programie m.in. Marcin Zarzeczny, Teatr Porywcze Ciał i Komuna Warszawa.

W programie cyklu znajdą się zarówno najlepsze spektakle, uznanych artystów, prezentowane i nagradzane na przestrzeni ostatniego roku na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, jak i teatralne odkrycia. To propozycje nagradzane przez grona Jurorów i publiczność szeregu festiwali i przeglądów, ale także te najszerzej opisywane i komentowane przez dziennikarzy i krytyków mediów tradycyjnych i elektronicznych.

- OFF w naszym założeniu, to nie tylko spektakle teatrów offowych i niezależnych ale również produkcje eksperymentalne teatrów instytucjonalnych, które można określić mianem "offowych" ze względu na sposób prezentacji i myślenia - mówi Michał Grubman, szef Teatru na Plaży i pomysłodawca cyklu.

- OFF POLAND // OFF POLSKA miał być wprawdzie swego rodzaju TOP5 czy nawet TOP10 tego, co najlepsze wydarzyło się w polskim teatrze niezależnym na przestrzeni ostatniego roku, ale chcemy również sami odkrywać i promować nowych twórców, zatem zapraszamy również samych twórców do zgłaszania się z własnymi propozycjami - kontynuuje szef sopockiego teatru.

Spektakle można zgłaszać w dowolnej formie na adres: info@teatrnaplazy.pl, zaznaczając, że dotyczą cyklu OFF POLAND // OFF POLSKA. Jedynym warunkiem jest to, że premiera odbyła się po 1 stycznia 2017 roku.

ZWIERZENIA BEZROBOTNEGO AKTORA, KOMUNA WARSZAWA ORAZ TEATR PORYWACZE CIAŁ

W nowym paśmie programowym na początek przedstawione zostaną trzy propozycje. 20 stycznia 2018 zaprezentowana zostanie druga część "Zwierzeń Bezrobotnego Aktora", autorstwa Marcina Zarzecznego, tym razem o tytule "Indianie Atakują". Ze swoją pierwszą częścią "Zwierzeń", która sopockiej publiczność została zaprezentowana w 2014 roku, Marcin Zarzeczny objechał całą Polskę oraz kilka kontynentów.

Kolejna propozycja to "Humanicana" 28 premiera Teatru Porywacze Ciał czyli kolektywu założonego przez Katarzynę Pawłowską i Macieja Adamczyka, która swoją premierę miała na ubiegłorocznym poznańskim Festiwalu Malta. Spektakl na scenie sopockiego teatru zostanie zaprezentowany 17 marca.

Natomiast w maju Teatr na Plaży przedstawi nagrodzony na ostatnim festiwalu Boska Komedia w Krakowie "Cezary idzie na wojnę" (nagroda dla najlepszego zespołu teatralnego). Zrealizowany przez Komunę Warszawa spektakl w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, to jedna z dwóch produkcji tego teatru, która zostanie zaprezentowana w 2018 roku w ramach nowego cyklu.

Kolejne tytuły i informacje o całym cyklu będą pojawiały się na bieżąco na stronie Teatru na Plaży.

O TEATRZE NA PLAŻY

Sopocki Teatr na Plaży to całoroczna (wbrew swojej nazwie), kameralna scena teatralna, mieszcząca się na skraju Parku Północnego i plaży, tuż obok zabytkowego Grand Hotelu. Teatr w obecnej formule funkcjonuje od 2013 roku. Nie posiada własnego zespołu artystycznego, ale rezyduje tu na stale szereg artystów, którzy budują wspólnie cały repertuar (m.in. Sopocki Teatr Tańca, Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis). Teatr na plaży to również teatralne koprodukcje i pasma tematyczne, w których prezentowane są spektakle gościnne z całej Polski. Teatr na Plaży to również koncerty, spotkania autorskie, festiwale i przeglądy oraz cykliczne pokazy filmowe.

***

Więcej informacji: www.teatrnaplazy.pl

Teatr na Plaży

al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

tel. 58 555 22 34, info@teatrnaplazy.pl

www.teatrnaplazy.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji