Artykuły

Poznań. Finał II edycji konkursu "Modjeska Calling"

23 stycznia o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się, otwarty dla widzów, finał drugiej edycji konkursu "Modjeska Calling" - dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej.

"Modjeska Calling" to konkurs dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej organizowany od 2016 roku przez Teatr Polski w Poznaniu. Wydarzenie to organizowane jest w celu upamiętnienia artystki światowej sławy, która występowała również na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.

W finale "Modjeska Calling" aktorzy i aktorki, wyłonieni w ramach eliminacji spośród ponad 100 kandydatów, zaprezentują monologi postaci Szekspirowskich granych przez Helenę Modrzejewską. Osoba, który zwycięży, otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł.

W jury zasiądą aktorki Maja Komorowska i Teresa Kwiatkowska oraz laureatka zeszłorocznej edycji konkursu Zuzanna Saporznikow (studentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie). W finale zagra Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego, a opiekę reżyserską nad wydarzeniem będzie sprawować Ula Kijak.

W pierwszej edycji konkursu jury w składzie: Maja Komorowska, Teresa Kwiatkowska, Roman Pawłowski postanowiło przyznać dwa wyróżnienia: Paulinie Komendzie (monolog Julii), absolwentce Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Laurze Leish (monolog Lady Makbet), aktorce i scenarzystce, która współtworzy z Wojciechem Wińskim Teatr Usta Usta Republika. Ponadto jurorzy wyróżnili nagrodą główną w wysokości 10 tysięcy zł ufundowaną przez Księgarnię św. Wojciecha Zuzannę Saporznikow (monolog Porcji), studentkę Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

***

Wejściówki w cenie 5 zł dostępne w kasie teatru. Kontakt: Tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28; E-mail rezerwacja@teatr-polski.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji