Artykuły

Exodus podbija stolicę

Teatr Exodus wziął udział w III Przeglądzie Teatralnym "Witkacy dziś", organizowanym przez Dom Kultury "Włochy" w Warszawie. Zespół wystawił "Nowe Wyzwolenie". W przeglądzie dramatów Stanisława Ignacego Witkiewicza zaprezentowały się też cztery inne teatry: Teatr Niezwykły i Teatr Maska z Warszawy oraz Teatr Pod Lupą z Łodzi i Teatr Nic Pewnego z Piaseczna. Realizacjom przyglądali się reżyserzy: Antoni Baniukiewicz i Jan Skotnicki - wieloletni wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Przegląd nie miał charakteru konkursowego. Jego ideą były wzajemne konfrontacje i rozmowy z jurorami. Teatr Exodus wystąpił na końcu. Na tle tego, co pokazali inni grupa z Ciechanowa zabłysnęła oryginalną koncepcją inscenizacyjną i realizacją aktorską na wysokim poziomie. Członkowie zespołu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz publikacje książkowe, dotyczące życia i twórczości Witkacego.

Nic nie wskazuje na to, że Exodus rozstanie się z tym autorem. Aktualnie teatr pracuje nad "Sonatą Belzebuba". Premiera za kilka miesięcy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji