Artykuły

Białystok. Aktorzy zagrają komedię o życiu redakcji

Specjalnie dla Czytelników "Porannego" aktorzy Teatru Dramatycznego tylko jeden raz zagrają "Superwydanie" - komedię o życiu redakcji.

Początek akcji nie będzie dla dziennikarzy zaskoczeniem, za to z pewnością zaciekawi naszych Czytelników. 21 grudnia, na scenie klubu Zmiana Klimatu aktorzy Teatru Dramatycznego odtworzą sylwestrowy wieczór w redakcji gazety.

Oglądając spektakl "Superwydanie" będziemy mogli prześledzić, co dzieje się, kiedy tuż przed sylwestrem szef wyrywa dziennikarzy z domu, bo nagle trzeba zrobić wydanie specjalne.

Jakie będą mieli humory, czy potrafią pracować w ogromnym stresie, w dodatku z rodziną na karku i zrzędzącym szefem. A przy tym - nie wszyscy muszą być w stanie w pełni nadającym się do pisania. Ale tu papier trzeba pokryć znakami!

Jak to zrobią, czy im się uda, ile przy tym wyniknie zabawnych sytuacji, dowie się każdy, kto 21 grudnia przyjdzie na spektakl.

- Chcemy w satyrycznej formie pokazać naszym Czytelnikom, jak powstaje wydanie gazety - zapowiada Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej.

Tekst "Superwydania" powstał na podstawie autentycznych materiałów dziennikarskich. Ale nudy nie będzie, bo za ich interpretację biorą się aktorzy białostockiego Teatru Dramatycznego. Kto widział oblegany przez widzów w tym sezonie spektakl "Mayday", ten wie czego można się spodziewać po występujących w nim paniach. Zaproszenie "Kuriera Porannego" do zagrania dla naszych Czytelników przyjęły bowiem Arleta Godziszewska i Justyna Godlewska-Kruczkowska. Wystąpią też panowie. Marek Tyszkiewicz, który w "Mayday" zagrał rolę londyńskiego taksówkarza-bigamisty oraz Krzysztof Ławniczak, odtwórca legendarnego Miszy Zubowa, durnowatego oficera Armii Czerwonej.

Dobra zabawa podczas tego wyjątkowego spektaklu gwarantowana! Wstęp wolny. Początek o godzinie 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji