Artykuły

Warszawa. Premiera spektaklu "1923.webcam" w Studium Teatralnym

"1923.webcam" to intymne spotkanie online zarezerwowane dla jednego widza. Całości towarzyszą przetworzone sample od Beethovena do Spoliansky'ego oraz dźwięki modemu 56k. Niecodzienny spektakl autorstwa duetu TukaWach, który tworzą Anita Wach i Magdalena Stawman-Tuka będzie miał swoją premierę już 15 grudnia w Studium Teatralnym.

"1923.webcam" nie jest pokazem stworzonym na scenę i transmitowanym online, ale oryginalną pracą Live Art powstałą specjalnie dla Sieci (Web), gdzie browser (przeglądarka) jest sceną, a widownia... tobą. Jak przyznają twórcy spektaklu, "1923.webcam" to futurystyczna, staroświecka, anachroniczna subwersja współczesnego, internetowego przemysłu erotycznego i Nacktkultur okresu międzywojennego.

Duet TukaWach (Anita Wach i Magdalena Stawman-Tuka) postanowił potraktować fakt braku fizycznego miejsca do pracy twórczej jako wyzwanie i dlatego przeniósł "1923.webcam" w przestrzeń wirtualną. Paradoksalnie w tym nowym, nieznanym przedsięwzięciu pomaga im dwójka tancerzy sprzed niemalże 100 lat. Anita Berber i Sebastian Droste nie byli tymi, którzy znaleźli się w podręcznikach z historii tańca współczesnego, jednak ich radykalne życie i twórczość otworzyło duet na kompletnie nową formę poszukiwań.

W 2018 roku spektakl zostanie oficjalnie opublikowany w Internecie. Jednak zanim to nastąpi można będzie go zobaczyć w Studium Teatralnym już 15 grudnia (godz. 18:00-00:00) i 16 grudnia (17:00-00:00). Pokazy odbywać się będą co pół godziny (dla jednego widza).

***

1923.webcam by TukaWach

Studium Teatralne S/T (ul. Lubelska 30/32)

Premiera: 15 grudnia, godz. 18.00-00.00

Kolejny spektakl: 16 grudnia, godz. 17.00-00.00

Pokazy odbywać się będą co pół godziny [dla jednego widza]

Bilety: 10 zł. Rezerwacje: steatralne@gmail.com (spektakl od 18. roku życia)

Koprodukcja: Stawman Augments

Code: Jack Pixley

Sound: Opaean

Sponsor: Altmaster

Sfinansowano ze środków Miasta st. Warszawy

***

To nie jedyne przedsięwzięcie duetu TukaWach. Kilka dni po premierze - 17, 18 i 19 grudnia - Anita Wach i Magdalena Stawman-Tuka poprowadzą w Studium Teatralnym warsztaty performatywne, których tematem będą rytuały przejścia. Ideą zajęć jest poszukiwanie nowych strategii dramaturgii łączącej ruch, słowa, użycie obiektów i pracy z przestrzenią. Uczestnicy tworząc serię mikro wydarzeń opartych na działaniach indywidualnych, zarówno korzystając z elementów improwizacji, jak i wypracowanej struktury będą poszukiwać własnej, szczególnej jakości wypowiedzi. Warsztat zakłada konfrontację powstałego materiału z zaproszonymi widzami. Więcej informacji: www.facebook.com/events/265540600640927/. Koszt udziału w warsztatach: 80 zł, zapisy na: steatralne@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji