Artykuły

Tarnów. Nowi aktorzy u Solskiego

Do zespołu Teatru Solskiego dołączyli nowi aktorzy: Katarzyna Pośpiech, Ewa Jakubowicz, Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk i Stefan Krzysztofiak.

Katarzyna Pośpiech, którą najmłodsi widzowie poznali dzięki roli Małej Mi w spektaklu "Lato Muminków" w reżyserii Barbary Wiśniewskiej oraz Ewa Jakubowicz, wcielająca się w rolę Shirley w czarnej komedii "Porachunki z katem" w reżyserii Marcina Hycnara. A także Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk i Stefan Krzysztofiak, których, obok Katarzyny Pośpiech, będzie można zobaczyć na naszej scenie już niebawem, w spektaklu "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Anny Gryszkówny.

Katarzyna Pośpiech

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jej role dyplomowe to Małgorzata w "Mistrzu i Małgorzacie" (reż. W. Raźniak) oraz Matka w spektaklu "Humanka/She" (reż. J. Papis/A. Strzelecki).

Współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie ("Dziady" reż. E. Nekrošius), Teatrem Nowym w Poznaniu ("Miłość Fedry" reż. T. Cyz) oraz Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie ("Edyp cię kocha" reż. C. Iber). Wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji "Biały dmuchawiec" w reżyserii Agaty Dyczko.

Na tarnowskiej scenie zadebiutowała rolą Małej Mi w spektaklu "Lato Muminków" w reż. Barbary Wiśniewskiej.

Ewa Jakubowicz

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Za rolę Agłai Jepanczyn w "Szkicach z Dostojewskiego" w reż. Mai Komorowskiej oraz Służącej w "Tonacji Blue" w reż. Marcina Hycnara otrzymała wyróżnienie aktorskie na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Była również finalistką XVII Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Jest laureatką przyznawanej przez ZASP Nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2016/2017 za rolę Julii w spektaklu "Romeo i Julia" w reż. Marcina Hycnara w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Współpracowała z Teatrem Studio, Teatrem Wielkim, Teatrem Trzyrzecze, Teatrem Ochoty oraz z Teatrem Warsawy.

Na tarnowskiej scenie zadebiutowała rolą Shirley w spektaklu "Porachunki z katem" w reż. Marcina Hycnara.

Stefan Krzysztofiak

Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2016 r.). W 2015 otrzymał Nagrodę im J. Machulskiego na 33 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za role w spektaklach dyplomowych "Sześć portretów z mewą w tle" w reżyserii Andrzeja Domalika oraz "Poza rzeczywistością" reżyserii Wiesława Komasy.

Gra gościnnie w Teatrze im C.K. Norwida w Jeleniej Górze ("Szalone nożyczki" reż. M. Sosnowski, "Ania z zielonego wzgórza" reż. A. Ozga), Teatrze Capitol w Warszawie ("Alladyn" reż. T. Gawron) oraz Teatrze Narodowym w Warszawie ("Kordian" reż. J. Englert).

Fabian Kocięcki

Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2013 r.). W czasie studiów kształcił się pod okiem takich artystów jak Anna Seniuk, Krzysztof Majchrzak, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Wojciech Pszoniak, Zbigniew Zamachowski, Jan Englert, Marcin Hycnar, Marcin Perchuć, Leszek Bzdyl. Aktor jest laureatem Nagrody im. Jana Machulskiego na XXX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi przyznawanej dla największej indywidualności Festiwalu.

W 2014 roku nawiązał współpracę z Teatrem Polskim Arnolda Szyfmana w Warszawie, a dwa lata później ze stołecznym Teatrem Narodowym im. Wojciecha Bogusławskiego. Współpraca z obiema instytucjami trwa do dziś. Pracuje również jako aktor filmowy i dubbingowy. Jego warunki oraz umiejętności pozwalają mu mierzyć się z rolami charakterystycznymi jak i dramatycznymi. W ostatnim roku wziął udział w rosyjskiej produkcji, w reżyserii Andreya Malyukova. Premiera filmu planowana jest na jesień 2017 roku.

Filip Kowalczyk

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Jego role dyplomowe to Piotr Wierchowieński w "Biesach" w reżyserii Karoliny Kirsz, Konstanty Trieplew w "Mewie" w reżyserii Grzegorza Wojdona i Orlando w spektaklu "Orlando", w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Na ekranie zadebiutował w wieku 13 lat w filmie "Statyści" w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Pojawił się również w serialach "Oficerowie" i "Trzeci oficer" oraz w epizodycznej roli w filmie "Miasto 44". Jest również aktorem dubbingowym.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji