Artykuły

Ciechanów. Promocja książki Łukasza Maciejewskiego

29 listopada w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się spotkanie z aktorką Ewą Wiśniewską - bohaterką książki "Aktorki." oraz z jej autorem Łukaszem Maciejewskim.

Spotkanie z aktorką Ewą Wiśniewską bohaterką książki Aktorki oraz z jej autorem Łukaszem Maciejewskim - Artystyczna środa

"Aktorki" Łukasza Maciejewskiego to znakomicie napisana, nostalgiczna i dowcipna książka o czymś pozornie nieuchwytnym - fenomenie aktorstwa. Ze wszystkimi bohaterkami książki autor spotkał się i rozmawiał osobiście, a jedną z nich jest Ewa Wiśniewska - aktorka, siostra Małgorzaty Niemirskiej. W 1963 r. ukończyła warszawską PWST. Rok później zadebiutowała na scenie teatralnej. Aktorka warszawskich teatrów: Kwadrat, Nowy, Ateneum, Syrena. Na ekranie telewizyjnym zadebiutowała w 1956 r. w filmie "Kanał". Grała również w serialach telewizyjnych, m.in.: Perły i dukaty (1965), Doktor Ewa (1971), Lalka (1977). Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi sam autor Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy. Na koniec będzie moż- na zakupić książkę.

***

2017-11-29 19:30

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji