Artykuły

Zamość. "Żniwa" Polskiego Teatru Tańca w ZDKu

Wyjątkowy spektakl w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego będzie można obejrzeć w ramach projektu Teatr Polska w Zamojskim Domu Kultury 19 listopada, o godz. 19.

Oto przed nami niezwykłe widowisko: stare obrzędy zasiewu i zbioru staną się pretekstem do pokazania ludzkich namiętności i emocji. Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego (dwa lata temu podczas Zamojskiego Lata Teatralnego na Rynku Wielkim w Zamościu reżyserował plenerowe widowisko "Romeo i Julia") to pierwsza premiera Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej.

Widowisko oparte jest na dramacie Stanisława Wyspiańskiego "Powrót Odysa" i tekstach z "Roku polskiego" Zofii Kossak. Wykorzystano w nim kompozycje Eugeniusza Rudnika, legendy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia i pioniera muzyki elektronicznej, a także tradycyjne polskie pieśni w opracowaniu (i wykonaniu na żywo) znakomitego śpiewaka, Adama Struga.

Bilety - po 25 zł do kupienia są w ZDK i na www.biletyna.pl.

Teatr Polska to ogólnopolski program (finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, którzy mają do niego ograniczony dostęp.

Od 2 września do 30 listopada w 62 miejscowościach Polski odbędzie się 127 prezentacji 17 spektakli.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji