Artykuły

Rawicz. "Konopielka" na otwarcie Festiwalu Rzemiosła Aktorskiego

22 października o godz. 17 w Dom Kultury w Rawiczu odbędzie się spektakl "Konopielka" w wykonaniu Leszka Benke (kultowego komendanta OSP Kopydłów w "Spotkaniach z balladą"). Monodram otworzy III Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego - Rawicka Jesień Teatralna.

Powieść Edwarda Redlińskiego opowiadająca o tym jak życie młodego chłopa zostało przewrócone do góry nogami za sprawą nauczycielki z miasta, w adaptacji Leszka Benke doczekała się kolejnego sukcesu. Sugestywnie wcielając się w postać bohatera powieści, Kaziuka Bartoszko, aktor przenosi widza do białostockich Taplar. W niesamowity sposób zmienia się raz po raz w 16 postaci - i po chwili wszyscy zapominają, że na scenie jest tylko jeden aktor.

Salwy śmiechu co chwilę odzywają się na widowni. Dojrzały aktor Leszek Benke, wnosi do spektaklu coraz to nowe wartości. A publiczność bawi się znakomicie nagradzając wykonawcę po każdym spektaklu długo nie milknącymi oklaskami.

Znakomita "Konopielka" Edwarda Redlińskiego doczekała się licznych inscenizacji. [...] Widziałem większość z nich, ale żadna nie da się porównać ze znakomitym monodramem w wykonaniu Leszka Benke. [...] Podziwiamy wielki kunszt aktorski wykonawcy, który umiejętnie dozuje nastroje, nie pozwalając widzom ani na chwilę odetchnąć. Widziałem ten spektakl wielokrotnie, zawsze śmiejąc się do łez i wyławiając coraz to nowe smaczki w interpretacji tekstu. Świetny autor, świetny wykonawca - w sumie rozrywka z najwyższej półki."

Michał Bobrowski

***

Bilety: Strefa VIP (rząd I, II, III,IV) 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Strefa druga: 22 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Karnety VIP ( rząd I, II, III, IV) 200 zł (SIEDEM SPEKTAKLI, KARNET NIE OBEJMUJE GALI)

Karnet - strefa druga: 140 zł (SIEDEM SPEKTAKLI, KARNET NIE OBEJMUJE GALI)

Gala na zakończenie Festiwalu w dniu 10 grudnia 2017 r.: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji