Artykuły

Warszawa. Od środy wizyta wiceministra kultury w Armenii

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w środę udaje się z wizytą do Armenii. W Erywaniu zaplanowano m.in. spotkanie z ministrem kultury Armenii Armenem Amiryanem oraz spotkanie z przedstawicielami trzech organizacji polonijnych działających w tym kraju.

"Rok 2017 jest wyjątkowy pod względem relacji polsko-ormiańskich, ponieważ obchodzimy 650-lecie obecności Ormian w Polsce oraz 25-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Armenią" - napisano w przesłanym PAP komunikacie MKiDN.

Jak informuje resort kultury, w trakcie trwającej do piątku wizyty Sellin spotka się z ministrem kultury Armenii Armenem Amiryanem i będzie rozmawiał "o perspektywach dalszej polsko-ormiańskiej współpracy kulturalnej".

Wiceminister kultury weźmie również udział w wernisażu wystawy polskiego malarza Henryka Cześnika w Narodowej Galerii Armenii oraz będzie uczestniczył w otwarciu wystawy w Muzeum Regionalnym w Yeghenadzor, przygotowanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury, poświęconej renowacji Katedry Ormiańskiej we Lwowie.

"Sekretarz Stanu będzie miał także okazję spotkać się z przedstawicielami trzech organizacji polonijnych działających w Armenii" - podało MKiDN.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji