Artykuły

Trójmiasto. Na afiszach dla dorosłych i dla dzieci

Trójmiejski teatr to nie tylko premiery. Przez cały czas instytucje prezentują znane i lubiane spektakle - dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji ich oglądać. Coś dla siebie znajdą tak dorośli, jak i dzieci.

O kobiecie

W sopockim Teatrze BOTO kolejny raz będzie można obejrzeć spektakl "Całoczerwone" w reżyserii Adama Nalepy. Opowieść oparta jest na scenariuszu Małgorzaty Szczerbowskiej i jest historią "kobiety zwyczajnej", Ruty Erde. - Nieistotny jest czas, w którym żyje, ani Bóg, w którego wierzy. To każda, która mówi i milczy; każda, która śpiewa i płacze; każda, która włada ogniem, a mimo to marznie. Ruta Erde to kobieta, która bardzo na siebie liczyła i bardzo się na sobie zawiodła. Scenariusz spektaklu opiera się na tekstach, zapisanych przez nią w dziennikach i stanowi ich sceniczną adaptację - mówią o spektaklu twórcy. Na teatralnej scenie wystąpią Małgorzata Szczerbowska i Sylwia Góra Weber.

Środa, 20 września, godz. 19, Teatr BOTO, Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, bilety: 30-35zł

***

"Psiunio" dalej szczeka

Tragikomedia, której głównym tematem są słabości związków międzyludzkich wciąż jest obecna na scenie przy ulicy Łowickiej w Gdyni. "Psiunio" to historia miłości opowiadana przez pryzmat... psiej przyjaźni wobec człowieka. W gdyńskim spektaklu ucieka on z domu aby uświadomić swoim właścicielom coś, czego sami nie potrafili zauważyć. - Małżeństwo ze stażem, odchowanym synem i... ukochanym psem. Gdy ten niespodziewanie znika, w pozornie spokojne życie wkrada się ogrom frustracji i wzajemnych oskarżeń. Małżonkowie wyciągają dawne winy, kłamstewka i zdrady - mówią o treści spektaklu twórcy. Pokaz sztuki w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza odbędzie się już 16 września.

Sobota, 16 września, godz. 19, Scena SAM, Gdynia, ul. Łowicka 51, bilety: 30-35zł

***

Mistrz Mansur w Miniaturze

"Turban mistrza Mansura" [na zdjęciu] autorstwa Marka Kochana to teatralna podróż na Bliski Wschód - tak dla najmłodszych, jak i starszych widzów. Reżyserem sztuki jest Romuald Wicza-Pokojski, która zabiera publiczność na spotkanie z wartościami kultury arabskiej zaczerpniętymi z sufizmu - wschodniej szkoły rozwoju duchowego. Młodzi bohaterowie sztuki uczyć się będą od tytułowego mistrza Mansura. On pokaże im czym jest pokora, uczciwość, szacunek wobec drugiego człowieka. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od siódmego roku życia. Ale nie tylko dzieci znajdą w sztuce coś ciekawego. Uniwersalna opowieść trafia bowiem także do dorosłych.

Sobota, 16 września, godz. 12, Teatr Miniatura, Gdańsk, al. Grunwaldzka 16, bilety: 20-24zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji