Artykuły

Kraków. Nowy sezon i jubileusz w Teatrze Nowym Proxima

W jubileuszowy sezon wkraczamy z impetem - pisze Piotr Sieklucki, dyrektor Teatru Nowego Proxima.

Szanowni Państwo,

we wrześniu mija jedenaście lat, odkąd Teatr Nowy zainaugurował swoją działalność i jednocześnie pierwszy rok istnienia teatru w nowej siedzibie przy ul. Krakowskiej 41. Przeprowadzka, która była możliwa dzięki wsparciu krakowskich deweloperów, firm prywatnych, Gminy Miejskiej Kraków, MKiDN, ale przede wszystkim naszego strategicznego mecenasa Proxima - Service, dała nam jeszcze lepsze możliwości realizacji nie tylko coraz to nowych wyzwań repertuarowych, ale też poszerzania naszej działalności statutowej.

W jubileuszowy sezon wkraczamy z impetem. Już 30 września zapraszamy na koncert "3 x NIE - NIEODLEGŁA NIEPOLEGŁA NIEPODLEGŁA", którym będziemy świętować rocznicę teatru. Wezmą w nim udział artyści związani z nami przez wszystkie lata naszej działalności, a piosenki polskie, które zaprezentują, staną się okazją do refleksji i kontestacji tego, co nazywamy teraz polskością.

We wrześniu i październiku czekają nas pokazy naszych produkcji na krajowych i międzynarodowych festiwalach. W Polsce odwiedzimy Festiwal 4 Kultur w Łodzi (ze spektaklem "Wysocki. Powrót do ZSRR"), "Talię" w Tarnowie (z "Lubiewem"), Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy ("Samobójca"), Festiwal Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie ("Samobójca") oraz Festiwal "Polska w IMCE" ("Wysocki"). Spektakl "Macabra Dolorosa" pokażemy natomiast w Moskwie i Macedonii.

Mimo tak wielu prezentacji spektakli poza siedzibą, nie przerywamy działalności na Krakowskiej 41. Prócz pokazów spektakli znajdujących się już w naszym repertuarze, na dniach zaczynamy próby do trzech kolejnych premier teatru. Najbliższą z nich będą "Murzyni" Vedrany Rudan w adaptacji i reżyserii Iwony Kempy oraz "Dobry Stalin" w reżyserii Piotra Siekluckiego.

Kontynuujemy także nasze programy społeczno-edukacyjne - "60+ Nowy Wiek Kultury", mający na celu aktywizację seniorów oraz "Be Brave" skierowany do młodzieży z małopolskich gmin i wsi.

Tak liczne zaproszenia do prezentacji naszych spektakli w kraju i zagranicą, udział znakomitych twórców w naszych bieżących i planowanych produkcjach oraz projekty społeczne, które prowadzimy od kilku lat pomagając osobom starszym i wiejskiej młodzieży, to zwieńczenie naszej jedenastoletniej działalności w sektorze organizacji pozarządowych.

Mam nadzieję, że w tym sezonie będziemy często spotykać się w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie.

Piotr Sieklucki

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji