Artykuły

Konin. Transatlantyk zacumuje z Dorotą Osińską

Międzynarodowy festiwal filmu i muzyki Transatlantyk, który od trzech lat odbywa się w Łodzi, wyruszy niebawem w podróż. Do Konina, oprócz filmów, przywiezie Dorotę Osińską - wokalistkę, która była objawieniem popularnego muzycznego show "The voice of Poland". Koncert artystki zaplanowano na piątek, 21 lipca, podczas kolacji filmowej.

Ona cała jest muzyką - mówiła o Osińskiej jurorka "The voice of Poland", Justyna Steczkowska. Obdarzona ogromnym talentem wokalistka jest osobą niedowidzącą i niezwykle skromną. Sama o sobie mówi: ,,Z wykształcenia jestem andragogiem i animatorem kultury. Z zawodu aktorką teatralną. Z zamiłowania i szczęśliwie z zarobkowania jestem śpiewarką, czyli dziewczyną do śpiewania. Mimo upływu lat jestem totalnie niezrównoważona: czasem zbyt poważna i skryta, czasem zbyt szalona i przesadnie ufna. Czasem pewna swego a już za chwilę zagubiona i przerażona światem. Jestem różna, sama nie wiem jaka. I tak jest dobrze".

Osińska zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą, osobistą interpretacją "Calling you", utworu pierwotnie wykonywanego przez Jevettę Steele. Na koncercie w Koninie artystce towarzyszyć będzie Paweł Steczek, pianista, muzyk zespołu Button Hackers, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Autor muzyki do cyklu filmowego ,,Flota Duchów" dla Discovery oraz do spektaklu muzycznego ,,Romeo i Julia" W. Szekspira w reż. Cezarego Domagały. Współpracował też z Agnieszką Holland przy realizacji filmu ,,W Ciemności". Drugim muzykiem towarzyszącym Osińskiej będzie Robert Siwak, perkusista, który współpracuje z kilkoma formacjami muzycznymi, a także takimi kompozytorami, jak Krzesimir Dębski, Jan A.P. Kaczmarek, Jack Kleyff, czy Paweł Mykietyn.

Koncert odbędzie 21 lipca o godz. 19.30 w restauracji Tutti Santi podczas kolacji filmowej, zaplanowanej na 150 osób. Zaproszenia na to niecodzienne wydarzenie można zdobyć poprzez fejsbuka organizatorów: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie (DK Oskard), Konińskiego Domu Kultury i Tutti Santi.

Występ Osińskiej nie jest jedyną atrakcją, przygotowaną dla mieszkańców Konina. Podczas trzech dni wizyty Transatlantyku odbędzie się jeszcze szereg projekcji filmowych. Na wszystkie wstęp jest wolny.

(...)

Warto pamiętać, że twórca i dyrektor festiwalu Transatlantyk, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek pochodzi właśnie z Konina.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji