Artykuły

Chorzów. Machalica śpiewa Młynarskiego w ChTO

Zaledwie kilka tygodni po premierze warszawskiej, Piotr Machalica w recitalu "Mój ulubiony Młynarski na dwie gitary,trąbkę i akordeonik" zainauguruje jedenasty sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

Inauguracja to zestawienie głosu i charyzmy Piotra Machalicy z tekstami i dowcipem Wojciecha Młynarskiego. Do tego znakomici muzycy. Ten wieczór będzie niezapomniany.

Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który piosenki Wojciecha Młynarskiego śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", czy "Moje ulubione drzewo".

Magda Umer:

Piotr wzruszający, ciepły, chwilami przejmujący, ogrzewający nasze serca, młodzi zdolni muzycy z najlepszą energią i wielkie piosenki i teksty Wojtka.

Teksty - bo Piotr także świetnie interpretował niektóre teksty. Jaka to była literatura! Mądry, potrzebny wieczór. Owacja na stojąco, nasze zachwyty i wiara w to, że inteligentna wymiana myśli to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie się nam mogą przytrafić... powinni grać i grać ten spektakl, dla naszego wspólnego dobra!

Bilety w cenie 40 zł dostępne:

- w sieci ticketportal.pl https://www.ticketportal.pl/Event/Piotr_Machalica

- w ChCK-u tel. 32 349 78 63 mail urszula@chck.pl

- w biurze Ticketportal (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2, parter budynku Katowice - Miasto Ogrodów)

***

16 lipca (niedziela) o 19:00

na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury

Piotr Machalica

Mój ulubiony Młynarski na dwie gitary, trąbkę i akordeonik

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji