Artykuły

Przedsylwestrowo w teatrze

Zanim zawirujemy na parkietach sylwestrowych balów, spotkamy się na kameralnych "domówkach" czy po prostu w sylwestrowy wieczór zasiądziemy w rodzinnym gronie, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zaprasza 30 i 31 grudnia na spektakl "Starsi Panowie znów" w reżyserii Łukasza Fijała. Przedstawienie jest znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić się w szampański humor w ostatnie dni starego roku.

Muzyczne widowisko powstało na podstawie "Wieczorów Kabaretu Starszych Panów" oraz "Wieczorów Wspomnień Kabaretu Jeszcze Starszych Panów" Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Reżyser Łukasz Fijał wykorzystał 22 piosenki i 10 scen dialogowych słynnej spółki autorskiej, układając je w pewien logiczny ciąg, tak by kolejne utwory zazębiały się tematycznie, ale też za każdym razem otwierały jakieś nowe obszary skojarzeń i refleksji. Sceniczne postaci autor inscenizacji zestawił bardzo przemyślnie - dystyngowanego pana w zaawansowanym wieku z młodym przystojniakiem o cechach macho oraz kobietę dojrzałą, o pewnym już doświadczeniu życiowym, z młodą i nieco jeszcze naiwną dziewczyną. Ta czwórka zabiera publiczność w świat niczym nieskrępowanej fantazji, w którym miłość ma wiele postaci i odcieni, na ludzkie tęsknoty zawsze znajdzie się lekarstwo, intratnym zawodem okazuje się "chlacz", a "dosmucacz" ma przed sobą szerokie perspektywy. Ciepły humor Starszych Panów rodzi się z obserwacji rzeczywistości i przedstawianiu jej w lekkim przejaskrawieniu, wobec którego trudno zachować powagę.

Spektakl jest lekki, znakomicie zagrany i wyreżyserowany, ze sceny płyną znane piosenki, takie jak "Tango kat", "S.O.S." czy "Upiorny twist", jak również utwory mniej rozpoznawalne, choć równie atrakcyjne: "Ballada jarzynowa" czy "Zosia i ułani". Grają Ewa Sąsiadek, Matylda Baczyńska, Ireneusz Pastuszak, Kamil Urban oraz pianista Piotr Niedojadło.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 30 grudnia o godz. 18 oraz dwukrotnie w sylwestra - o godz. 17 i 20, przy czym w ostatni dzień roku na widzów czeka także kieliszek szampana.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji