Artykuły

Łódź. Rusza Teatralny Pasaż Róży

W piątek "Chamletem" warszawskiego Och-Teatru rozpoczyna się Teatralny Pasaż Róży. Dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń w ozdobionym przez Joannę Rajkowską podwórku przy ul. Piotrkowskiej 3 w lipcu i sierpniu będzie można zobaczyć pięć spektakli z Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Jako pierwszy zaprezentuje się Michał Zieliński [na zdjęciu], aktor przez wiele lat związany z warszawskim Teatrem Powszechnym i parodysta, który w programie "Szymon Majewski Show" wcielał się m.in. w Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Leppera i Bronisława Komorowskiego. "Chamlet" to jego monolog, który napisali Marcin Sońta, Łukasz Sychowicz i Szymon Majewski. - Opowiem o tym, jak nie potrafię być sobą. Że dzwonią do mnie z firmy Farmio od jajek, żebym zrobił kurę. Z PIS-u zadzwonili, żebym robił Kaczyńskiego w Radiu Maryja, bo w radiu go i tak nie widać, a wtedy ten prawdziwy może mieć spotkania w terenie - mówił Zieliński. W "Chamlecie" parodiuje nie tylko polityków, również Daniela Olbrychskiego, Piotra Fronczewskiego i Ninę Terentiew.

14 lipca w Pasażu Róży będzie można zobaczyć "Lament na placu Konstytucji" Teatru Polonia. Przygotowany w ramach letniej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Teatru Polonia i miasta Warszawy spektakl grany jest na stołecznych ulicach od 2007 roku. Opiekę artystyczną nad widowiskiem sprawuje Krystyna Janda. Punktem wyjścia był "Lament" Krzysztofa Bizia.

21 lipca wystąpi Iza Kala. "Kredyt zaufania" krakowskiego Teatru KTO wyreżyserowała Agata Wróbel. Publiczność weźmie udział w godzinnym kursie rozwoju osobistego.

W sierpniu Pasaż Róży gościć będzie Szymona Majewskiego ("One mąż show" Och Teatru wyreżyserowały Krystyna Janda i Maria Seweryn), a 18 sierpnia akcję zakończy łódzka grupa impro działająca przy Teatrze Nowym. Aktorzy współpracujący z Jackiem Stefanikiem (Jolanta Jackowska, Kamila Salwerowicz, Michał Bieliński, Wojciech Oleksiewicz, Lilu, Piotr Gawron Jedlikowski, Janek Jankowski) zmierzą się tym razem z formułą komedii romantycznej (inspiracją były filmy "To właśnie miłość", "Walentynki" i "Listy do M").

Wszystkie spektakle rozpoczynają się o godz. 20. Bilety kosztują 10 zł. Można je kupić w siedzibie ŁCW (ul. Piotrkowska 87, pierwsze piętro, godz. 9-16) lub online (ebilet.pl). W przypadku zlej pogody publiczność przeniesie się do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.

Teatralny Pasaż Róży to jedna z odsłon letniego repertuaru ul. Piotrkowskiej, które ŁCW nazwało "Kulturą na bruku". W środy w Pasażu Rubinsteina organizowane będą koncerty, w czwartki na odcinku 6 Sierpnia/ Zielona pojawi się plenerowe kino Trotuar.

Gościnne spektakle będzie można oglądać w wakacje również w parku Źródliska. Letnia Scena Monopolis to efekt współpracy Virako z Teatrem Polskim i Teatrem Kamienica, które zaprezentują bezpłatnie po dwa spektakle. "Szkoła żon" Moliera w reż. Jacques'a Lasalle'a zgromadziła w parku Źródliska tłumy. 25 lipca zaprezentowani zostaną "Emigranci" Mrożka w reż. Piotra Cyrwusa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji