Artykuły

Piła. "Żniwa" Polskiego Teatru Tańca w RCK

Polski Teatr Tańca zaprasza 9 czerwca do Regionalnego Centrum Kultury w Pile, gdzie zaprezentuje jeden ze swoich najnowszych spektakli pt. "Żniwa", pierwszą produkcję zrealizowaną po zmianie dyrekcji.

Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego z choreografią Iwony Pasińskiej zapowiada nowy kierunek Teatru, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć na scenie cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca oraz śpiewaka Adama Struga.

Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka - zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz "Rokiem Polskim" Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz "Powrotu Odysa" Stanisława Wyspiańskiego.

Wykonawcy - tancerze Polskiego Teatru Tańca, oraz aktor, wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. W warstwie muzycznej wykorzystano kompozycje Eugeniusza Rudnika, pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej, stworzy i wykona Adam Strug.

--

kiedy: 09.06.2017 | g. 19.00

gdzie: Regionalne Centrum Kultury w Pile

bilety: 10 zł/15 zł | http://bilet.rck.pila.pl/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji