Artykuły

Poznań. Dyrygent opery "Ça ira" przesłuchiwał

Przygotowania do wystawienia w Poznaniu opery "Ça ira" do muzyki Rogera Watersa, legendarnego lidera Pink Floyd, nabierają coraz większego tempa. Do Poznania przyjechał Rick Wentworth [na zdjęciu] - szef muzyczny całego przedsięwzięcia.

We wtorek [4 kwietnia] od rana przesłuchiwał zespoły poznańskiego teatru, które wezmą udział w spektaklu. - Spotkałem się z chórem i orkiestrą, to była naprawdę wielka przyjemność. Rozmawialiśmy o tym jaka jest ich rola w spektaklu. Jestem przekonany, że nie tylko sam będę zaskoczony efektem tego co mamy wspólnie stworzyć, ale zaskoczona będzie również publiczność. - powiedział Wentworth Radiu Merkury.

Dyrygent przesłuchiwał również solistów Teatru oraz oba zespoły prowadzone przez Jacka Sykulskiego - Chór Uniwersytecki i Poznański Chór Chłopięcy.

Premiera opery Watersa będzie kulturalnym zwieńczeniem obchodów 50 rocznicy Poznańskiego Czerwca 56. Widowisko przygotowywane jest w dwóch wersjach: plenerowej oraz scenicznej - na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Autor opery przyjedzie do Poznania w maju, aby uczestniczyć w próbach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji