Artykuły

Toruń. Laureaci Festiwalu Pierwszy Kontakt

Jury IV Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt 2017 w składzie Juliusz Chrząstowski, Adam Orzechowski i Jacek Wakar, po obejrzeniu 11 przedstawień konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia

Dwie Równorzędne Główne Nagrody Reżyserskie po 7 tysięcy złotych dla Anny Karasińskiej za spektakl "Ewelina płacze" z TR Warszawa oraz dla Jakuba Skrzywanka za spektakl "Cynkowi chłopcy" [na zdjęciu] z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha.

Główną nagrodę aktorską w wysokości 7 tysięcy złotych dla Anny Antoniewicz za rolę Snajperki w spektaklu "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Zespołową nagrodę specjalną w wysokości 6 tysięcy złotych dla Kolektywu Supernova z Częstochowy w składzie: Olimpia Bogusz, Alicja Czerniewicz, Zuzanna Łuczak, Urszula Mazur, Małgorzata Rytel, Helena Siekierska, Iza Zachowicz, Rafał Iwański, Jakub Klimaszewski, Dawid Kobiela, Daniel Lasecki, Rafał Pietrzak za spektakl "Pospolite żywoty martwych Polaków"

Jury przyznało również dwa równorzędne wyróżnienia aktorskie w wysokości 1500 złotych dla Eweliny Pankowskiej za rolę Eweliny w spektaklu "Ewelina płacze" z TR Warszawa oraz dla Karola Kossakowskiego za rolę w spektaklu "Coś pomiędzy" z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Jury pragnie podkreślić wyjątkową formułę Festiwalu "Pierwszy kontakt" stawiającego absolutnych debiutantów w centrum uwagi środowiska artystycznego. Jednocześnie dziękujemy organizatorom Festiwalu i wyrażamy uznanie za konsekwentne i odważne podtrzymywanie idei teatru artystycznego. Życzymy Toruniowi kolejnych równie udanych edycji Festiwalu.

**

Dodatkowo wyróżnienie przyznała grupa młodzieży - uczniowie Liceum Akademickiego UMK, który przez cały Festiwal prowadzili bloga www.kontaktowi.blogspot.com, gdzie dzielili się swoimi wrażeniami.

Głosami uczniów nagrodę dla najciekawszego spektaklu otrzymali "Cynkowi chłopcy" Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniewskiego w Wałbrzychu w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji