Artykuły

Bielsko-Biała. "Zielona Gęś" za 500 groszy

W sobotę 13 maja obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. W Teatrze Lalek Banialuka o godzinie 9:00 rozpocznie się sprzedaż biletów w ramach akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i finansowanej przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w specjalnej cenie 5 zł można nabyć wyłącznie w dniu 13 maja, wyłącznie w kasie teatru, przy czym jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Jest to doskonała okazja, aby zobaczyć najnowszy spektakl Banialuki skierowany do młodzieży i dorosłych - "Zielona Gęś" Gałczyńskiego w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl, na który obowiązują bilety w specjalnej cenie będzie grany 14 maja (tj. niedziela) o godzinie 18:00.

Przedstawienie "Zielona Gęś" łączy w sobie rozmaite formy teatralne, co koresponduje z charakterem pierwowzoru, który był inspirowany teatrami i teatrzykami różnych stylów i epok. Nie zabraknie więc żywiołowego konferansjera, dowcipnych, rzewnych i poruszających piosenek, monologów i wszelkich popisów estradowych. Obok aktorów w żywym planie, będzie można zobaczyć groteskowe, wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły lalki przedstawiające: Hermenegildę Kociubińską, Psa Fafika, Osiołka Porfiriona, Piekielnego Piotrusia, Alojzego Gżegżółkę i Profesora Bączyńskiego. W tym nieco zdezelowanym, kawiarniano-artystycznym świecie atmosfera powojennej Polski miesza się z duchem współczesności.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 500 groszy", która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji