Artykuły

500. premiera w "Siemaszkowej". Odprawa posłów greckich

W sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wyjątkowe wydarzenie teatralne. Będzie nim 500. premiera w historii rzeszowskiej "Siemaszkowej". Tego dnia na scenie po raz pierwszy zobaczymy "Odprawę posłów greckich (musical sarmacki)" w reżyserii Sławomira Gaudyna. Sztukę opartą na dziele Jana Kochanowskiego wzbogacą songi barda Solidarności, Jacka Kaczmarskiego.

Ile jest w nas z XVI-wiecznego .Sarmaty, czy coś w nas zostało z przodka), co na Turka chadzał, Węgra królem wybierał i tratował Szweda"? A jeśli jest coś, to czy jest w nas to dobre? Czy może wręcz przeciwnie? Te pytania stawia najnowszy spektakl Teatru im. Wandy Siemaszkowej powstały w oparciu o twórczość dwóch wielkich poetów - Jana Kochanowskiego i Jacka Kaczmarskiego.

Repertuar teatru:

Mój boski rozwód - pt.

- godz. 19, niedz. - godz. 18

Odprawa posłów greckich (musical sarmacki)

- sob. (premiera) - godz. 19, niedz. - godz. 18, wt. - czw.

- godz. 11

"Mój boski rozwód" to szalenie dowcipna, błyskotliwa i inteligentna komedia o miłości, i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. Pełne humoru, ale i życiowej mądrości teksty, zabawne sytuacje, momenty zaskakujące, śmieszne i ... wzruszające sprawią, że popatrzycie na swoje życie zupełnie inaczej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji