Artykuły

Brzechwa w Tarnowie

W sobotę o godz. 16 w tarnowskim te­atrze odbędzie się premiera "Towarzy­stwa Pana Brzechwy" w reżyserii i ze scenografią Jana Polewki.

- "Towarzystwo Pana Brzechwy" jest spektaklem prezentującym naj­lepsze utwory Jana Brzechwy znane dzieciom i ich rodzicom. Opowiada o przygodach i popisach wędrownej teatralnej grupy założonej przez Tom­ka Dropsa, najmłodszego z sześciu braci Dropsów, którzy w towarzystwie swoich aktorów - Bociana, Ślimaka, Myszy i Wiewiórki - występują na tar­nowskim rynku i w domu krakowskie­go Wojewody, dla jego chorej wnu­czki. Po drodze oglądamy też inne wy­stępy - zespołu Braci Drops, zwierząt na muzykalnej łące, strażaków gaszących scenę teatru, kucharzy i kelne­rów w restauracji, szoferów i urzęd­ników Wojewody. Słowem - różne ro­dzaje teatru w teatrze dziecięco-familijnym. W towarzystwie Jana Brzechwy - najlepszego z autorów polskiej poezji dla dzieci od lat pięciu do dziewięćdziesięciu - zachęca re­żyser.

Muzykę skomponowała Ewa Kor­necka, choreografia jest dziełem Ma­rzeny Biesiadeckiej. Grają: Marzena Górska, Marta Marianna Gortych, Piotr Jędrzejek, Zbigniew Kłopocki, Anna Nowicka, Ewa Romaniak, Przemysław Sejmicki, Mariusz Szaforz, Bartosz Tryboń, Robert Żurek, Gabrysia Bar­czyk, Grzegorz Komorowski, Adam Stawarz, Czesław Jagoda.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji