Artykuły

Wrocław. "Mikrokosmos" za 500 groszy

Wrocławski Teatr Pantomimy kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Bilet do teatru za 500 groszy", która organizowana jest w maju z okazji Dnia Teatru Publicznego. Tym razem widzowie zobaczą "Mikrokosmos".

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

W akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast, w tym Wrocławski Teatr Pantomimy z przedstawieniem "Mikrokosmos" w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Bajka o odważnej i walecznej Calineczce to jedna z najważniejszych realizacji ostatnich lat we wrocławskiej Pantomimie i w wśród spektakli dla młodych widzów w Polsce.

Sprzedaż biletów na "Mikrokosmos" za 5 złotych, prowadzona będzie wyłącznie 13 maja, we wszystkich kasach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przedstawienie pokazane będzie 18 maja o godz. 17.00 na Scenie Kameralnej (ul. Świdnicka 28). W ramach akcji jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów za 500 groszy. Wrocławski Teatr Pantomimy nie prowadzi rezerwacji na to przedstawienie.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 500 groszy", która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji