Artykuły

Kielce. Paczocha wg Gietzkiego u Żeromskiego

O współczesnym świecie mediów i mechanizmach nimi rządzącymi opowiada sztuka "Zabić celebrytę" w reżyserii Gabriela Gietzkiego. Premiera w kieleckim Teatrze Żeromskiego w sobotę.

Najnowsza propozycja kieleckiej sceny powstała na podstawie tekstu Radosława Paczochy. Popularny prezenter telewizyjny i król życia Jason Taverner budzi się pewnego dnia w szpitalu psychiatrycznym. Ale mimo że jest celebrytą, nikt go nie poznaje.

- Spektakl ma dość specyficzną intrygę i puentę. Pokazujemy świat celebrycki, telewizyjno-medialny z pewnej perspektywy - opowiada reżyser Gabriel Gietzky. - To jak z dobrym kryminałem, chociaż to nie jest kryminał. Nie wiadomo, jak to się skończy - dodaje. Tłumaczy, że spektakl jest też próbą podsumowania ponad 20-letniej historii rynku mediów w Polsce.

Gietzky wciela się też w rolę głównego bohatera. Początkowo Jasona Tavernera miał zagrać Andrzej Plata, ale na początku prób doznał urazu nogi. - Chcieliśmy dotrzymać terminów. Będę grał do czasu, kiedy Andrzej nie wydobrzeje - mówi reżyser.

W przedstawieniu miał też zagrać Łukasz Pruchniewicz, ale... również doznał kontuzji. Zastąpi go Dawid Żłobiński. W roli Kate Hart, ukochanej Jasona Tavernera, zobaczymy Dagnę Dywicką. W spektaklu grają też Ewelina Gronowska i Zuzanna Wierzbińska.

O oprawę muzyczną zadbają Marcin Nenko i Karol Krąż. - Gramy właściwie cały czas. Mamy pełne ręce roboty. Muzyka pełni w przedstawieniu bardzo wiele funkcji - opowiada Nenko, który jest też autorem muzyki.

Premiera sztuki "Zabić celebrytę" w Teatrze Żeromskiego w sobotę. Biletów już nie ma. Są za to wejściówki na wtorkową premierę studencką (godz. 19). Bilety: 25 i 40 zł. Sztukę "Zabić celebrytę" w kieleckim teatrze zobaczymy też 21, 22 i 23 kwietnia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji