Artykuły

Łódź. Związki z Teatru Wielkiego popierają protest przeciw dyr. Nowickiemu

Zgadzamy się i rozumiemy zarzuty, jakie stawiacie obecnemu dyrektorowi. Takie działania Waszej dyrekcji były i naszym doświadczeniem, a z ich konsekwencjami borykamy się do dziś - piszą członkowie trzech związków zawodowych w Teatrze Wielkim.

Łódź, 2 kwietnia 2017 r.

Szanowni Koledzy i Koleżanki, Drodzy Przyjaciele,

My, artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, zdajemy sobie sprawę z tego, jak wygląda Wasza sytuacja. Przez lata tkwiliśmy w tej samej, szczęśliwie już dla nas zakończonej - dzięki nieprzedłużeniu umowy z Waszym obecnym dyrektorem naczelnym.

Dlatego szczerze i mocno popieramy Wasz protest przeciwko temu, by Wojciech Nowicki pozostał nadal dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza. Zgadzamy się i rozumiemy zarzuty, jakie stawiacie obecnemu dyrektorowi. Takie działania Waszej dyrekcji były i naszym doświadczeniem, a z ich konsekwencjami borykamy się do dziś.

Wiemy też jak trudno pracuje się, kiedy jest się poddawanym bezustannemu stresowi, zastraszaniu oraz permanentnemu mobbingowi. Brak zrozumienia dla artystów, przedmiotowe ich traktowanie oraz brak szacunku do wykonywanego przez nich zawodu jest cechą immanentną wspomnianego dyrektora.

Wyrażamy także ubolewanie z powodu nieetycznej sytuacji, w jaką zostali Państwo wmanipulowani, tj. świadomego złamania praw autorskich w przypadku sztuki, na którą została zakupiona licencja. Tak nieprofesjonalne i niezgodne z prawem działanie rzutuje nie tylko na zespół realizatorów, ale również na dobre imię całego teatru.

Dlatego chcemy przekazać każdemu w Teatrze im. Stefana Jaracza, kto nie zgadza się z takim stanem rzeczy, słowa wsparcia. Przypominamy, że nam w Teatrze Wielkim udało się nie dopuścić do przedłużenia kontraktu p. Nowickiemu. Dlatego jesteśmy gotowi służyć Państwu, naszym Przyjaciołom i Artystom, których podziwiamy - radą i pomocą, byście nie byli dłużej skazani na toksyczną i niszczycielską działalność Waszego obecnego dyrektora naczelnego.

NSZZ Pracowników Kultury i Sztuki przy Teatrze Wielkim w Łodzi,

NSZZ Pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi,

Związek Artystów Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji