Artykuły

Warszawa. Aktorzy na stopniach Pałacu Kultury odczytali konstytucję

Aktorzy warszawskich scen teatralnych na stopniach Pałacu Kultury i Nauki odczytali treść Konstytucji RP. W niedzielę mija 20 lat od uchwalenia obowiązującej obecnie ustawy zasadniczej.

- To wydarzenie obywatelskie (...) Aktor jest obywatelem i chce się czuć obywatelem, koniecznie. Wobec tego chce być używany do czytania konstytucji - powiedziała PAP aktorka i reżyser Irena Jun. Podkreśliła, że fragmenty preambuły odczytała ze wzruszeniem. - Konstytucji nie czyta się na co dzień - dodała.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Stołecznego Warszawa i Teatr Studio. - Konstytucja jest dokumentem, wokół którego toczą się w tej chwili dość istotne spory. To dobry czas, żeby w 20 urodziny konstytucji uświadomić sobie, co w niej jest - powiedział PAP dramaturg Teatru Studio Wojciech Zrałek-Kossakowski.

Dodatkowo, z ustawionych przy teatrze głośników przechodnie mogli usłyszeć treść polskiej konstytucji odczytywaną w trzech językach: po polsku, ukraińsku i wietnamsku.

2 kwietnia mija 20 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe Konstytucji RP; po przyjęciu jej przez Polaków w referendum i podpisaniu przez prezydenta weszła w życie 17 października 1997 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji