Artykuły

Gniezno. Święto teatru u Fredry

Teatr Fredry zaprasza do udziału w wydarzeniach umożliwiających bezpłatne "dotknięcie" teatru, a tym samym świętowanie wraz z nami tegorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru. I już po raz kolejny przygotowuje dla widzów ofertę specjalną.

"Dotknij Teatru" to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, a jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów i widzów. Dzięki szerokiej i interdyscyplinarnej formie obchodów, w ten szczególny dzień widzowie mają szansę poznać teatr "od kuchni" i wziąć udział w jego tworzeniu.

Gnieźnieńska scena zaprasza widzów na spacer po swoich wnętrzach 30 i 31 marca (g. 9.00 i 11.00). To niezwykła okazja, by zajrzeć tam, gdzie na co dzień widzowie nie wchodzą. Teatr to dobre miejsce do zadawania pytań i do wspólnego szukania odpowiedzi, dlatego też zwiedzanie połączone jest z tematycznymi zabawami inspirowanymi teatrem.

"Piaskownicą" (na zdjęciu) w reżyserii Jewgienii Boginskiej gnieźnieńska scena świętować będzie również Międzynarodowy Dzień Teatru, którą zobaczyć będzie można za jedyne 7 zł 31 marca o g. 19.00. Spektakl powstał w ramach czwartej już Rezydencji Artystycznej. W 2016 roku do Gniezna zawitali inscenizatorzy z Sankt-Petersburga, którzy pracowali nad tekstem jednego z najciekawszych współczesnych dramatopisarzy polskich. "Piaskownica" opowiada o tym, jak trudno jest porozumieć się z drugim człowiekiem, nawet wówczas, gdy jest on najbliższą nam osobą.

Nocne zwiedzanie w Teatrze Fredry rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 21.00. to niecodzienna okazja, by zajrzeć za kulisy teatru, do teatralnych pracowni, kabiny elektroakustycznej, a nawet do gabinetu dyrektora. To też znakomita okazja, by poznać teatralne zakamarki, miejscowe plotki i tajniki funkcjonowania instytucji kultury.

Teatr Fredry bierze w ten sposób udział w ogólnopolskim projekcie "Dotknij Teatru" organizowanym od 2010 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma uczczenia teatralnego święta. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji