Artykuły

Łódź. Nagroda dla Aleksandry Listwan

Zwyciężczynią plebiscytu portalu "Halokultura" na Najlepszą Łódzką Rolę Teatralną w 2016 r., została aktorka Teatru Powszechnego w Łodzi Aleksandra Listwan za rolę w spektaklu "Tango Łódź" w reżyserii Adama Orzechowskiego. Otrzymała ona blisko 70% głosów widzów.

Aleksandra Listwan absolwentka PWST we Wrocławiu, z Teatrem Powszechnym w Łodzi związana jest od 2012 roku, stworzyła tu wiele ról m.in. w "Marszu Polonia", "Spiskach", "Tu-wimie", "Artystach prowincjonalnych", "Mayday 2", "Wytwórni Piosenek" , "Czadzie" i "Branczu". Wystąpiła również w premierach realizowanego w Powszechnym Teatru dla niewidomych i słabo widzących m.in. w "Co ja panu zrobiłem, Pignon?", "Wszystko w rodzinie", "Proszę zejść ze sceny", "Boski romans" i "Nikt nie jest doskonały". Występowała gościnnie m.in. w Teatrze Capitol i Teatrze Współczesnym we Wrocławiu oraz w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. Wzięła udział w serialach telewizyjnych i Teatrze Telewizji oraz uczestniczyła w licznych projektach artystycznych w całej Polsce.

Gratulujemy Aleksandrze Listwan oraz pozostałym nominowanym aktorom - Agnieszce Skrzypczak z Teatru im. Stefana Jaracza, Maciejowi Musiałowskiemu z Teatru Studyjnego i Michałowi Bielińskiemu z Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji