Artykuły

Słupsk. Międzynarodowy Dzień Teatru w Nowym, Tęczy i Rondzie

Trzy dni potrwa w Słupsku świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru. W programie obchodów m.in. premiera "Szarego domku" w Nowym Teatrze, wystawa lalek wg projektów Rajmunda Strzeleckiego w galerii Teatru Tęcza oraz pokaz przedpremierowy spektaklu "Iwan Karamazow zwraca bilet".

W sobotę o godz. 10 rozpoczną je eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w teatrze Rondo. Wstęp jest wolny. O godz. l1 w Tęczy zobaczymy spektakl "Dziób w dziób". Po nim w galerii Przypadkiem teatru Tęcza otwarta zostanie wystawa lalek według projektów Rajmunda Strzeleckiego. W południe rozpocznie się teatralna gra miejska.

Po zakończeniu eliminacji OKR, ok. godz. 19, w teatrze Rondo rozpocznie się pokaz przedpremierowy spektaklu "Iwan Karamazow zwraca bilet". Bilety kosztują 10 i 5 zł. O godz. 18 w Nowym Teatrze rozpocznie się premiera "Szarego domku". To opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i przezwyciężaniu tego, co niemożliwe. W "Szarym domku" nic nie jest takie, jakim się zdaje. Wilk może być artystą, Noc zwinąć się w kłębek i zasnąć w piwnicy, a Wiedźma jest najmilszą osobą na świecie. Przedstawienie zobaczyć będzie można również w sobotę o godz. 11. Bilety kosztują 30 i 25 zł.

O godz. 15 w Kafetejce Niespodzianka przy ul. Kulczyńskiego 2 otwarta zostanie wystawa ilustracji Natalii Jabłońskiej z książki "Szary domek". W poniedziałek o godz. 9 w Nowym Teatrze rozpocznie się spektakl "Szary domek", po którym będzie można zobaczyć teatralne pomieszczenia od kulis.

Natomiast o godz. 19 w Tęczy zacznie się wieczór teatralny, podczas którego zobaczymy monodram "Diva" [na zdjęciu], w którym zagra Wioleta Komar. Premiera "Divy" miała miejsce 7 lat temu. Najbliższe przedstawienie będzie setnym tego spektaklu. Nora Sedler, "primadonna assoluta" światowych scen operowych jesienią 1941 roku zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto. Przybywa w transporcie z grupą żydowskich artystów z Europy Zachodniej. Uniknęła zagłady.

W programie imprezy znajdzie się też prezentacja książki Anny Sobieckiej o historii teatru słupskiego "Teatr w Słupsku. Historie (o)powiedziane" oraz odczytanie orędzia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Bilety kosztują 20 i 15 zł. Kupić je można w teatrze Rondo, tel. 59 842 63 49.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji