Artykuły

Płock. Wielka gala operowo-operetkowa już w piątek

W piątek Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprosi do wysłuchania najpiękniejszych arii i duetów z oper i operetek sławnych kompozytorów. Wykonają je uznani soliści: Katarzyna Trylnik (sopran), Adam Zdunikowski (tenor) wspólnie z POS pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Katarzyna Trylnik [na zdjęciu] w 1999 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie z najwyższym wyróżnieniem uczelni - medalem "Magna cum laude". Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych - była m.in. finalistką XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Tuluzie i VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bilbao. Występowała na scenie Teatru Wielkiego, m.in. w "La rondine" i "La boheme" Giacomo Pucciniego czy "Damie pikowej" Czajkowskiego. Obecnie występuje jako Hrabina w "Weselu Figara" Mozarta, Micaela w "Carmen" Bizeta czy Liu w "Turandot" Pucciniego. Ponadto artystka występowała w teatrach operowych Bremy, Monachium i Frankfurtu, a także w Augsburgu, Dubaju, Moskwie, Paryżu, Wilnie.

Adam Zdunikowski również ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród, występował na ważnych festiwalach muzycznych, m.in. Festiwalu Mozartowskim w Zielonej Górze, I i III Festiwalu Operowym w Bydgoszczy czy Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Sztuki w Bejrucie. Artysta w swoim dorobku role w takich operach i operetkach jak, m.in. "Fidelio" Ludwiga van Beethovena, "Carmen" Georgesa Bizeta, "Faust" Charlesa Gounoda, "Baron cygański" Johana Straussa i wielu innych.

Zdunikowski współpracuje regularnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Bytomiu, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie.

W programie piątkowego koncertu publiczność usłyszy arie oraz duety z oper i operetek Hectora Berlioza, Georgesa Bizeta, Giacomo Pucciniego, Pablo Sorozabala, Franza Lehara oraz Imre Kalmana.

Bilety zostały już wyprzedane, ale są jeszcze dostępne wejściówki po 20 zł (nie gwarantują miejsca siedzącego).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji