Artykuły

Warszawa. "Bomba" Kowalewskiego w M25

Premiera dramatu "Bomba" autorstwa aktora i scenarzysty Macieja Kowalewskiego [na zdjęciu] odbędzie się 9 kwietnia w warszawskim Centrum Artystycznym M25. W tym offowym spektaklu pojawi się rekordowa liczba, ponad 20 aktorów.

Sztuka opowiada o współczesnej Polsce. Jest to historia małego miasteczka, do którego przyjeżdża amerykańska ekipa filmowa. Filmowcy mają zamiar zburzyć miejscową nieczynną fabrykę, aby pokazać w swoim filmie o ataku na Hiroszimę falę uderzeniową. Początkowo mieszkańcy z sentymentu do budynku nie chcą się na to zgodzić.

- "Bomba" to antywojenne przedstawienie o wolności mocno zanurzone w realiach Polski, kraju, o którym swego czasu mówiło się, że będzie "drugą Japonią" - mówi autor scenariusza i reżyser Maciej Kowalewski.

W spektaklu wystąpią m.in. Ewa Szykulska, Elżbieta Jarosik, Maria Seweryn, Anna Mucha, Marian Kociniak i Mirosław Zbrojewicz.

Maciej Kowalewski, aktor i scenarzysta specjalizuje się w dramatach współczesnych. Jest autorem m.in. "Ballady o Zakaczawiu", "Obywatela M", a także kontrowersyjnej "MISS HIV".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji