Artykuły

Bydgoszcz. Szekspir wg Urbańskiego w Operze Nova

Opera Nova zaprasza w sobotę, niedzielę i wtorek (11, 12, 14 marca) na cztery spektakle "Snu nocy letniej", baletu do romantycznej muzyki Feliksa Mendelssohna, inspirowanej komedią Szekspira.

W spektaklu, którego choreografię stworzył w 20111 r. Karol Urbański, istnieją dwa przenikające się światy: królestwo elfów, jego skłóceni władcy Tytania i Oberon , psotny Puk, niebezpiecznie szafujący sokiem z lubczyka, czapka z oślimi uszami, mgła zasnuwająca las, tańce w blasku księżyca... W świecie ludzi roi się od wielkich emocji i perypetii uczuciowych zakochanych i rozdzielanych par.

Podobnie jak w literackim pierwowzorze, w balecie nie braknie nutki melancholii oraz momentów czysto komediowych (miłość królowej do zaklętego w osła prostaka, "teatr w teatrze", czyli amatorski spektakl odgrywany przez rzemieślników).

W roli Oberona, króla elfów wystąpią Tomasz Siedlecki/ Wiktor Dierewianko, jako Tytania - Angelika Gembiak / Olga Karpowicz, w duszka Puka wcielą się po raz pierwszy Seiru Nagahori (Japonia) i Gabriele Lucci (Wlochy).

W rolach ludzi: Rafał Tandek (Tezeusz), Marta Kurkowska (Hermia), Anna Bobrowska/Anna Pietrykowska (Helena), Mariusz Kowalczyk (Demetriusz), Tomasz Siedlecki (Lizander), Piotr Kobierzyński (Spodek).

Wystąpią Balet, chór żeński, solistki i Orkiestra Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka.

Uwaga: w sobotę i wtorek spektakl grany będzie o godz. 19, natomiast niedzielne przedstawienie rozpocznie się o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji