Artykuły

Młodzi Emigranci

PO raz siódmy już, w ramach "Spotkań ze sztuką", cyklu teatral­nych prezentacji organizowanych przez Stowarzyszenie Szczeciński Teatr Pantomimy, mieć będziemy okazję ujrzenia w Szczecinie gwiazd krajowej sceny i filmu. Tym razem zjawią się tak popularni i ce­nieni aktorzy jak Olaf Lubaszenko i Cezary Pazura. Popularni głównie dzięki rolom filmowym (m.in. u Pasikowskiego), tym ciekawsze więc powinno być to spotkanie z ich sztuką sceniczną.

W sobotę, 25 czerwca bm., dwu­krotnie - bo o godz. 17 i 19.30 - za­prezentują oni szczecińskiej widow­ni swoją wersję słynnych "Emigran­tów" Sławomira Mrożka. Dramatu grywanego na scenach całego kra­ju, przez aktorskie duety najwyż­szej rangi artystycznej (że przypo­mnę tylko spektakle z Bińczyckim i Stuhrem czy z Michnikowskim i Czechowiczem). Jakimi "Emigran­tami" będą młodzi, a bardzo już ce­nieni aktorzy? Warto się też prze­konać, na ile jest dziś aktualna ta gorzka, choć nie pozbawiona elementów komediowych, sztuka o lu­dziach wyobcowanych, wyzutych ze swego miejsca w rzeczywisto­ści.

Uwaga! Na czytelników "Kurie­ra", którzy pierwsi zjawią się w sekretariacie naszej redakcji, czekają dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji