Artykuły

Opole. Złote Maski. Kto nominowany do teatralnej nagrody?

W tym roku zostanie rozdanych siedem Złotych Masek, które zostaną wręczone laureatom 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru.

W kategorii spektakl roku komisja konkursowa ogłosiła nominacje dla spektakli: "Śmierć przyjeżdża w środę" koprodukcji Opolskiego Teatru Lalki i Aktora i Teatru im. J. Kochanowskiego, "Trzej Muszkieterowie" OTLiA oraz "Ślub" w koprodukcji Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie.

W kategorii aktorstwo wybierano osobno spośród ról kobiecych i męskich. Nominowano: Zofię Bielewicz, Cecylię Jacewską-Caban i Aleksandrę Mikołajczyk oraz Łukasza Bugowskiego, Grzegorza Falkowskiego i Krzysztofa Jarotę.

Za reżyserię nominowano: Annę Augustynowicz ("Ślub"), Agatę Dudę-Gracz ("Śmierć przyjeżdża w środę") i Pawła Aignera ("Trzej muszkieterowie").

W kategorii scenografia nominowani zostali: Agata Duda-Gracz ("Śmierć przyjeżdża w środę"), Kornelia Dzikowska ("Coś pomiędzy") i Pawel Hubicka ("Trzej muszkieterowie").

W kategorii muzyka komisja nominowała: Michała Dymnego, Piotra Żyłę i Karola Kossakowskiego ("Coś pomiędzy"), Piotra Klimka ("Trzej muszkieterowie") i Sambora Dudzińskiego ("Śmierć przyjeżdża w środę").

W ostatniej kategorii, czyli za scenariusz, nominowano Martę Guśniowską ("Trzej muszkieterowie" na podstawie powieści Aleksandra Dumasa), Piotra Rowickiego ("Bez znieczulenia", tekst inspirowany scenariuszem filmowym Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy) oraz Żelisława Żelisławskiego ("Srebrne tsunami").

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji