Artykuły

Papkin roznegliżowany

Zdaniem tarnowskich radnych, należy rozważyć, czy "Zemstę" Aleksandra Fre­dry w Teatrze im. Ludwika Solskiego powinna oglądać młodzież szkolna.

Premierowe przedstawienie "Zemsty" Aleksan­dra Fredry na tyle zbulwersowało tarnowskich radnych, że postanowili wystąpić z wnioskiem do przewodniczącego Rady Miejskiej o zdanie spra­wozdania z rocznej działalności Tarnowskiego Te­atru im. Ludwika Solskiego. Radni twierdzą, że są zdziwieni poziomem przedstawienia, a zwłaszcza zaskoczył ich skąpy strój aktora, który zagrał Fre­drowskiego Papkina.

Grupa siedmiu tarnowskich radnych chce, aby po premierowym przedstawieniu "Zemsty", które odbyło się w minioną sobotę, władze miejskie bli­żej przyjrzały się działaniom teatru. Na wczorajszej sesji tarnowskiej Rady Miejskiej wystąpili w tej sprawie z wnioskiem, w którym domagają się m.in. przedstawienia kosztów poniesionych na przygotowanie sztuki Aleksandra Fredry. Wnieśli także o rozważenie, po zasięgnięciu opinii sto­sownych komisji Rady Miejskiej, zaniechania zbiorowych wyjść szkolnych na spektakl "Ze­msty".

Wniosek podpisali radni Lesław Paciorek, An­drzej Jeleń, Stanisław Brożek, Stefan Jaśkiewicz, Henryk Słomka-Narożański, Marek Fistek i Anna Mach. Twierdzą, że zbyt roznegliżowany Papkin nie przystoi w adaptacji tekstu, będącego lekturą klas siódmych szkół podstawowych. Dyrektor tar­nowskiego teatru, Stanisław Świder, powiedział, że zamierza w tej sytuacji zmienić strój Papkina na bardziej stosowny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji