Artykuły

Kraków. Spotkania nadziei w PWST

"Spotkania nadziei" to cykl spotkań, które będą się odbywać w ramach współpracy Stowarzyszenia Wspierania Onkologii "Unicorn", fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

- Raz w miesiącu zapraszamy na niezwykły wieczór. Przygotowaliśmy spektakl w wykonaniu znakomitych artystów, prezentacje najciekawszych osiągnięć studentów artystycznych uczelni Krakowa oraz aukcje - zachęca Anna Dymna. - Cieszymy się, że w naszą działalność angażują się studenci. To nieprawdopodobne, ile oni mają siły i wiary.

Unicorn pomaga ludziom chorym na raka, lekarzom, pielęgniarkom i opiekunom. Fundacja Anny Dymnej zajmuje się natomiast osobami niepełnosprawnymi. - Jesteśmy dwiema fundacjami, lecz mamy jeden konkretny cel - pomoc potrzebującym. Dlatego stworzyliśmy "Spotkania nadziei" - wyjaśnia aktorka.

Pierwsze spotkanie w PWST odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 18. W spektaklu Patricka Süskinda "Kontrabasista" wystąpi Jerzy Stuhr [na zdjęciu], a podczas aukcji zostanie zlicytowany projekt kostiumu autorstwa Jerzego Skarżyńskiego. Aukcję poprowadzi Jerzy Fedorowicz. - Wieczór uświetnią występy studentów PWST i Akademii Muzycznej, którzy wykonają piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk - opowiada Ewa Preisner, prezes Unicornu. Dochód z tej imprezy trafi na konto stowarzyszenia, z następnych będzie przeznaczany na pomoc konkretnym osobom chorym na raka, którymi zajmują się obie fundacje.

Drugie spotkanie planowane jest na 21 kwietnia. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach przedstawi spektakl "Oskar i pani Róża" według książki Erica-Emmanuela Schmitta. Odbędzie się również minikoncert i recytacje wierszy Zbigniewa Herberta w wykonaniu studentów. Na aukcję zostanie wystawiony patchwork wykonany przez kobiety w ramach festiwalu PROGRESSteron i imprezy "Kwiat mojego sekretu". 27 maja Maciej Stuhr, aktor i twórca kabaretu PoŻarcie, zaprezentuje swoje najlepsze monologi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji