Artykuły

Poznań. Minifestiwal dla najnajów w Scenie Wspólnej

W najbliższy weekend maluszki, ich rodziny oraz artyści tworzący dla najmłodszych obchodzą wielkie święto. Nie, Dzień Dziecka nie został przeniesiony. Już po raz trzeci, z udziałem m.in. Teatru Atofri, odbędą się za to Small Size Days.

To wydarzenie, które ma na celu uzmysłowienie społeczeństwu, że sztuka to istotny element życia każdego człowieka od najmłodszych lat, a dzieci są pełnoprawnymi uczestnikami kultury. W dniach 28 i 29 stycznia Centrum Sztuki Dziecka zaprasza młodszych i starszych, by przyłączyli się do obchodzących Small Size Days uczestników z całego świata i wspólnie świętowali pod hasłem: "Sztuka nie jest kwestią wieku, lecz ciekawości".

W programie wydarzenia z pewnością każde dziecko znajdzie dla siebie intersujący spektakl, seans filmowy, interaktywny eksperyment czy warsztat. Teatr Atofri z myślą o małych botanikach i melomanach zaprezentuje spektakl "Len" [na zdjęciu]. Maluszki przeniosą się na pola lnu, a tam wsłuchane w improwizowane melodie poznają proces powstawania tkaniny, któremu początek daje niewielkie nasionko. Natomiast o tym, jak z ziarna kiełkuje miłość i ile radości niesie ze sobą pojawienie się na świecie dziecka, dowiedzą się widzowie spektaklu "Blisko", najnowszej produkcji Centrum Sztuki Dziecka. A może też zatańczą razem z artystami lub z rodzicami?

Najmłodsi naukowcy, niepotrafiący usiedzieć na miejscu, będą mieli okazję powędrować przez "LABirynt" Art Fraction Foundation. Przeprowadzą badania na dźwiękach, kolorach, strukturach. Pod troskliwą opieką tancerzy na pewno się nie zgubią i uda im się opuścić tajemniczą przestrzeń, żeby zdążyć na warsztaty z Leosiem i Pomelo, bohaterami książek Wydawnictwa "Zakamarki".

W najprzytulniejszej oraz najjaśniejszej sali kinowej w mieście będzie można bezkarnie położyć się na miękkiej poduszce lub materacu i obejrzeć seans duńskich filmów animowanych z serii "Świat według Lili", a w przerwie między bajkami dać się wciągnąć w wir zabaw przygotowanych przez animatorów.

Takiej okazji do radości, zabawy i twórczych szaleństw w gronie rówieśników żaden malec nie przepuści, więc spełnijmy obowiązek dorosłych i dajmy maluchom możliwość spotkania się podczas Small Size Days.

***

Small Size Days - minifestiwal dla najnajów

"Len" Teatru Atofri - 28.01, g. 12

"Blisko" Centrum Sztuki Dziecka - 28.01, g. 15 i 17

"LABirynt" Art Fraction Foundation - 29.01, g. 10 i 12

"Świat według Lili" - seans duńskich krótkometrażowych filmów animowanych - 29.01, g. 15 i 17

Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji