Artykuły

Gdańsk. Wystawa o Krystynie Łubieńskiej w Bibliotece PAN

PAN Biblioteka Gdańska zaprasza na wystawę poświęconą Krystynie Łubieńskiej - aktorce Teatru Wybrzeże pt. "Bogato żyć...".

Znakomita aktorka teatralna i filmowa. Pierwsza Ofelia Andrzeja Wajdy i filmowa żona Adolfa Dymszy - z filmem "Mój stary" zawędrowała aż do Ameryki. Na scenie Teatru Wybrzeże od 1958 roku zagrała ponad 200 ról. Krystyna Łubieńska będzie bohaterką wystawy w PAN Bibliotece Gdańskiej.

To osoba o niezwykłej sile witalnej. Często powtarza, że najpierw ma się młodość, potem osobowość. Sopocka Muza, uhonorowana m.in. medalem "Za Zasługi dla Miasta Sopotu" oraz tytułem "Najmilszej Sopocianki". Mieszka przy ul. Żeromskiego - pisarza, który romansował z jej stryjeczną babką. Tak bogatej biografii nie da się ująć w kilku zdaniach, dlatego zapraszamy na wystawę. Znajdą się na niej zdjęcia, programy teatralne, dyplomy, podziękowania, zaproszenia i wiele innych materiałów ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej i z domowego archiwum Krystyny Łubieńskiej.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 27 stycznia o godz. 14.00 w budynku Biblioteki przy ul. Wałowej 24. Ekspozycję można oglądać do 18 marca 2017 r. (pn.-pt. 8.00-19.45, sb. 8.00-15.00).

Kurator wystawy: Maria Sokołowska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji