Artykuły

Poznań. Spektakl o Andrzeju Bursie w Teatrze Ósmego Dnia

27 stycznia o godz. 19 w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się spektakl "Bur.sa" w reż. Agaty Biziuk, inspirowany życiem i twórczością Andrzeja Bursy. W tytułowej roli: Miron Jagniewski, aktor warszawskiego Teatru Studio.

Bursa, dwudziestoparolatek nieprzystosowany do świata, który go otaczał, "młody gniewny" polskiej poezji, prowokował i zawsze był "na nie". Debiutował ponad sześćdziesiąt lat temu, ale jego twórczość jest wciąż na czasie. Zainspirowała dramatopisarkę Agatę Biziuk do współczesnej interpretacji.

To nie są miłe wierszyki, które da się po prostu zaśpiewać. To poezja krzyczana. Szorstka forma współgra z treścią, groteska miesza się z liryzmem. Robert Matera (wokalista i gitarzysta grupy Dezerter) połączył teatr z muzyką: od punk rocka, przez hip hop i electro, aż do disco polo.

W imieniu Bursy buntuje się Miron Jagniewski (aktor warszawskiego Teatru Studio). To spektakl dla każdego, bo chyba każdy ma czasem wszystkiego serdecznie dość.

***

piątek, 27 stycznia 2017 r., godz. 19

Bilety w cenie: 25 zł - normalne, 20 zł - ulgowe, 15 zł - grupowe (powyżej 10 osób, opiekunowie - gratis) oraz bilety w cenie 5 zł dla posiadaczy Voucherów.

Rezerwacja: 61 855 20 86, teatr@osmego.art.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji