Artykuły

Warszawa. Spotkanie z Moniką Muskałą

Dzisiaj o godz.19 w Nowym Teatrze czytanie dramatu Elfriede Jelinek "Rechnitz (Anioł zagłady)" oraz spotkanie z Moniką Muskałą, autorką książki "Między 'Placem Bohaterów' a 'Rechnitz'. Austriackie rozliczenia".

Dramat nawiązuje do masakry na około dwustu przymusowych robotnikach w austriackim Rechnitz w nocy z 24 na 25 marca 1945 roku. Tekst Jelinek daje możliwość przyjrzenia się, jak dziś funkcjonuje język w debacie publicznej, jakimi konwenansami jest obarczony sposób mówienia o zbrodniach i ludobójstwie.

Przekład: Monika Muskała

Reżyseria: Katarzyna Kalwat

Obsada: Gabriela Muskała, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Lech Łotocki, Jacek Beler.

**

Po czytaniu ok. 21:00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce Moniki Muskały "Między 'Placem Bohaterów' a 'Rechnitz'. Austriackie rozliczenia".

"Między 'Placem Bohaterów' a 'Rechnitz'. Austriackie rozliczenia" to książka o odkłamywaniu historii. Znalazły się w niej rozmowy z Elfriede Jelinek, Gerhardem Rothem, Peterem Turrinim i Ulrichem Seidlem, a także rozmowy o Thomasie Bernhardzie i Wernerze Schwabie. Dyskusję na temat książki z udziałem Moniki Muskały i Katarzyny Kalwat poprowadzi Adam Lipszyc.

Współorganizatorzy: Korporacja Ha!art, Austriackie Forum Kultury

Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji