Artykuły

Śląsk. Nominacje do Złotych Masek

25 kandydatów w dziewięciu teatralnych kategoriach nominowano do tegorocznych Złotych Masek - gala wręczenia nagród 27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru.

Złote Maski to bez wątpienia regionalne Oscary w dziedzinie teatru. W tym roku nagrody dla twórców z województw śląskiego i opolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej będą przyznane po raz 37. Wśród reżyserów nominowani są: Tomasz Dutkiewicz za spektakl "Jabłko" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Grzegorz Kempinsky za "Push up 1-3 Ostatnie piętro" i "Oskar i Pani Róża" w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz Bogusław Kierc za "Antygonę" [na zdjęciu] w bielskiej Banialuce. Niespodziewanie jury nominowało zaledwie jeden spektakl w kategorii przedstawienie roku, które do dnia wręczenia nagród pozostanie tajemnicą.

Aktorskie laury przypadną jednej spośród trzech artystek. Dwie nominowane aktorki z Teatru Śląskiego to Alina Chechelska (Pani Róża w "Oskarze i Pani Róży") oraz Ewa Kutynia (Lecha Elbernon w "Zamianie" i Sabina w "Push up 1-3 Ostatnie piętro"). Trzecia nominowana to Katarzyna Skrzypek z Teatru Polskiego (Brooke Ashton/Vicky w "Czego nie widać"). Wśród panów: Bernard Krawczyk (Julian Marsh w musicalu "42. Ulica"), Marek Ślosarski za rolę Alfa w spektaklu "Lęki poranne" z Teatru im. Mickiewicza oraz Artur Święs za tytułową rolę w "Królu Edypie" Teatru Śląskiego.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 27 marca. Gospodarzem wieczoru będzie laureat poprzedniej edycji, katowicki teatr Korez, uhonorowany Złotą Maską za "Cholonka". Ze względu na warunki lokalowe teatru Korez gala odbędzie się gościnnie na scenie chorzowskiej Rozrywki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji