Artykuły

Łódź. Więcej austriackiej kultury

W Konsulacie Austrii w Polsce dyrektorzy łódzkich instytucji kultury spotkali się we wtorek [21 marca] z Walterem Stojanem, dyrektorem Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Relacje polsko-austriackie są dobre, a chcielibyśmy żeby były jeszcze lepsze. Wielka w tym rola dla kultury - mówił otwierając dyskusję Szczepan Miłosz, Konsul Honorowy Republiki Austrii w Łodzi. - W naszym regionie działa 45 firm austriackich i żadna nie upadła. W gospodarce współpraca się udaje. Teraz pora na kulturę.

Dyrektor Austriackiego Forum Kultury przywitał zebranych "po japońsku" (podawał po kolei każdemu rękę i wręczał wizytówkę). - Szukam kontaktów z ludźmi i instytucjami poza stolicą - deklarował Stojan. - Łódź jest kreatywna i zależy mi na współpracy z tym miastem.

Dyrektorzy łódzkich placówek przypominali, że już współpracują z Austriakami. Teatr Nowy ma w repertuarze "Chorobę młodości" [na zdjęciu] Austriaka Ferdinanda Brucknera. Przygotowuje "Rozbity dzban" Henryka Kleista. Z kolei Jaracz współprodukował spektakl i udostępniał scenę austriackim aktorom. Podczas spotkania dyrektor naczelny Wojciech Nowicki poprosił Waltera Stojana, by więcej austriackich dramatów było tłumaczonych na polski. - Liczymy na współpracę, a nie tylko na pieniądze - stwierdził Nowicki.

Uczestnicy spotkania umówili się z dyrektorem Stojanem na indywidualne rozmowy w stolicy o szczegółach współpracy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji