Artykuły

Kraków. "Rewizor. Będzie wojna!" w Teatrze Ludowym

"Rewizor. Będzie wojna!" - to tytuł spektaklu, który na motywach słynnej komedii Mikołaja Gogola wyreżyserowała Małgorzata Bogajewska. Przedstawienie będzie można oglądać na deskach Teatru Ludowego w Krakowie od piątku.

Dramaturgię widowiska przygotował Artur Pałyga, na co dzień związany z Teatrem Śląskim. Akcja rozgrywa się współcześnie.

- To jest jakby Rewizor po latach. Do uśpionego miasteczka przyjeżdża kolejny rewizor. Ale w tym miasteczku już są wszyscy inni niż kiedyś. To miasteczko jest senne, jakby zamarłe - mówiła we wtorek PAP reżyserka Małgorzata Bogajewska.

Mieszkańcy ze znużeniem wspominają wizytę poprzedniego rewizora (pojawiło się wówczas dwóch rewizorów, jeden był fałszywy) i kolejnemu urzędnikowi nikt nie chce poświęcać czasu. Rewizor będzie starał się jednak zdobyć zaufanie mieszkańców, ale to nie popisy wokalne czy kulinarne podziałają na ospałą społeczność, lecz hasło: "wojna".

- Obserwujemy walkę o władzę pomiędzy Horodniczym (Tadeusz Łomnicki/ Maciej Namysło) a Chlestakowem (Krystian Pesta). Któryś z nich musi zaczarować społeczność, wyborców - mówiła reżyserka podkreślając, że w spektaklu powaga miesza się z groteską.

- To spektakl o naszych czasach, ale ile jest w nim realizmu, na ile jest to krzywe zwierciadło rzeczywistości, to już widzowie muszą ocenić - dodała Bogajewska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji